Milli futbolcular isyan etti!

Milli futbolcular isyan etti!
Milli futbolcular isyan etti!
Fenerbahçeli arkadaşlarını arayan futbolcular, aynı fikirde birleşti: "Hiçbirimiz maça çıkmayalım. Bunun Fenerbahçe'si, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı olmaz."

Fenerbahçe ’nin uğradığı silahlı saldırı sonrası futbolcular yaşadıkları ilk paniğin ardından hemen telefonlarına sarılıp ailelerine iyi olduklarını bildirdiler. Onları da çok sayıda arayan vardı. Neredeyse hiç susmayan telefonlar bir ara hatların kilitlenmesine yol açınca aileler kısa süreli panik yaşadılar.

Fenerbahçe otobüsüne saldırıda 2 gözaltı

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; o sıralarda aileler ile birlikte arayanlar arasında Milli Takım'ın yıldızları da vardı. Başta Galatasaray ve Beşiktaş ’ın oyuncuları olmak üzere takım ayrımı yapmadan tüm futbolcular telefonlara sarılmış ve Milli Takım'dan da arkadaşları olan oyuncuları arıyorlar ve teselli etmeye çalışıyorlardı.

"HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİR"

Milli futbolcuların telefonda söylediklerinin ana fikri, “Yaşananlar sona erene ve bir daha gerçekleşmeyeceği garanti edilene kadar maçlara çıkmayalım. Ligler ertelensin. Bu olayın Fenerbahçesi, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı yok. Bu hepimizin başına gelebilir. Bugün siz, yarın belki biz ölümle burun buruna gelebiliriz. Bu olayların sona ermesini hep birlikte sağlayalım" şeklinde oldu.

Ve İbrahim Hacıosmanoğlu konuştu