Milli maçta Berkay krizi!

Milli maçta Berkay krizi!
Milli maçta Berkay krizi!
İsveç ile Ankara'da oynanan hazırlık maçında statta çalınan şarkı Caner Erkin'i üzdü, Fatih Terim'i çıldırttı.

Radikal.com.tr - 2014 Dünya Kupası umutları tam bitti derken Milli Takım’ın başına geçmiş, neredeyse imkansızı başarma noktasına gelmişti Fatih Terim. Özlenen 'milli ruh' onun sayesinde geri dönmüş, 2016 Avrupa Şampiyonası hedefine berrak bir şekilde bakmaya başlamıştı Türkiye . Bu yolda önemli provalardan biri de 5 Mart’ta Ankara ’da Zlatan İbrahimovic’li İsveç ile oynanan hazırlık maçıydı. İşte o gün İmparator, başarının sadece teknik-taktikte değil, ince detaylarda gizli olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Caner'den Asena'ya fırça


CANER’İN YÜZÜ ASILDI

Habertürk'ten Arifcan Yazgaç'ın haberine göre; İsveç maçının devre arasında statta yüksek sesle müzik çalınıyordu. Soyunma odasından da duyulan bu şarkılardan biri ise ünlü popçu Berkay’a aitti. Bunun üzerine Fenerbahçe ’nin yıldızı Caner Erkin’in yüzü düşmeye başladı. Çünkü Caner’in eşi Asena Erkin’in Berkay ile yaşadığı iddia edilen ilişki, gündemde fazlasıyla yer alıyordu. Bu durum Fatih Hoca’nın da gözünden kaçmadı.

Oyuncusunu maçın ikinci yarısına motive etmekte zorlanan Terim, hemen soyunma odasından çıktı ve soluğu müziklerin çalındığı odada aldı. Devre arasında müziklerin çalındığı odaya giden Terim, oradakilere “Az önceki şarkıyı kim çaldı!” diye çıkıştı.

Şaşkına dönen görevliler, ne olduğuna anlam veremezken Terim, “Bilerek mi yapıyorsunuz? Ben oyuncumu nasıl motive edeceğim!” sözleriyle sert bir şekilde devam etti.

Fenerbahçe'de Caner Erkin krizi


TFF GÖREVLİLERİ SAVUNMA ALDI

Daha sonrasında ikinci yarı için yedek kulübesindeki yerini alan Terim’in öfkesi dinmemişti. 2-1 kazanılan maçın ardından takım stattan 1 saat geç çıkarken İmparator, yetkililerle sert bir şekilde bu konuyu konuşuyordu. “Gerekirse bu insanlarla çalışılmayacak” diyen Fatih Terim, oyuncusu için her şeyi göze alırken; federasyon da bu konuyla ilgili ertesi gün toplantı kararı verdi.

Toplantıda müzikleri çalan görevlilerin savunması alınırken kızgın olan Terim, zar zor yatıştırıldı. Terim, toplantı sonrası yetkililere “Bir daha böyle bir şey olmayacak. Bu takımın her bölümünde birlik beraberlik olacak. Dikkatli olunsun” dedi ve olay kapandı.

Caner Erkin'e 40 milyon TL