'Milli Takım en güzel hediyemdi'

Yunanistan maçında takımın en tecrübeli isimlerinden İbrahim Üzülmez'in sakatlanmasıyla oyuna giren ve genç yaşına rağmen bu önemli maçta üzerine düşeni yerine getiren...

ANTALYA - Yunanistan maçında takımın en tecrübeli isimlerinden İbrahim Üzülmez'in sakatlanmasıyla oyuna giren ve genç yaşına rağmen bu önemli maçta üzerine düşeni yerine getiren Volkan Yaman bu süreçte yaşadıklarını hayatı boyunca unutamayacağını söylüyor. Norveç maçında sonradan oyuna girip bir başka başarılı performansa da ikinci 45 dakika boyunca imza atan genç futbolcu, Milli Takım'a sonradan davet edilmesine ilişkin hissettiklerini şu sözlerle dile getiriyor: "Hemen Milli Takım kampına katılman isteniyor, lafı hayatımda aldığım en güzel hediyeydi. Hayatta unutamam, büyük keyif aldım. Şimdi daha çok çalışmam ve kendime bakmam gerekiyor. Burada şunu hemen belirtmem gerekir ki, Fatih Terim müthiş bir hoca. Tüm oyunculara ayrı ayrı ve özel olarak ilgi gösteriyor."
Her şey komşunun oğlu sayesinde
Milli Takım'a seçilmesiyle mutlu olan ve transfer piyasasında adı anılmaya başlanan Volkan'ın futbolculuk yaşamı bir tesadüfle başlamış. Almanya'da yaşayan kaynakçı bir babanın dokuz çocuğundan birisi olan Volkan komşularının oğlu "Çok iyi top oynuyorsun" deyince değişmiş. Komşunun oğlu Volkan'ın elinden tutup 1860 Münih'in altyapısına götürmüş. "Gidiş o gidiş" diyor Volkan ve ekliyor, "Aynı komşunun oğlu daha sonra beni Bayern Münih altyapsına aldırdı."
Futbolcu olmasında babasının büyük emeği olduğunun önemle altını çizen Volkan, futbol hayatına Türkiye'de devam etmekten dolayı mutlu. Aynı zamanda bilgisayar programcılığı gibi bir ikinci mesleğe de sahip olan genç oyuncu sadece başlarda biraz sıkıldığını söylüyor ve bu sıkıntının nedenlerini şöyle anlatıyor: "Biz kalabalık bir aileyiz. Antalya'ya transfer olduğum gün tesislerde kalıyordum. Antalya'yı çok sevmiştim ama, o günlerin sıkıntısını asla unutamam. Ama şimdi tesisler evim gibi. Artık sıkılmıyorum." (Radikal, dha)