Milli Takım Estonya'da

Milli Takım Estonya'da
Milli Takım Estonya'da
2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Cuma günü deplasmanda Estonya ile karşılaşacak A Milli Takım, başkent Tallinn'e geldi.

TALLİNN (AA) - İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Tallinn'e hareket eden ay-yıldızlı kafile, 3 saatlik yolculuğun ardından Lennart Meri Tallinn Havalimanı'na ulaştı.

Milli takımı havalimanında Türkiye 'nin Estonya Büyükelçisi Ayşenur Alpaslan ve 1. Müsteşarı Çiğdem Tenker Köksal ile ile büyükelçilik görevlileri karşıladı. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'e çiçek veren Büyükelçi Alpaslan, kafile otobüsüne doğru giden Terim'e alan içinde bir süre eşlik etti. Milli takım kafilesi otobüslerle şehirde konaklayacağı otele geçti.

Millileri havalimanında karşılayan az sayıdaki Türk öğrenci grubu, ay-yıldızlılara tezahürat yaptı. Türk futbolseverler futbolcularla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

A Milli Futbol Takımı, Estonya ile oynayacağı maçın hazırlıklarını bu akşam saat 17.00'de Kadrioru Stadı'nda yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Bu arada A Le Coq Arena'da oynanacak Estonya-Türkiye maçı için 8 bin bilet satıldığı, A Milli Futbol Takımı'nı desteklemek için Türkiye'nin yanı sıra çevre ülkelerde de çok sayıda taraftarın Tallinn'e geleceği öğrenildi.