Milli Takım irtifa kaybediyor

2008 Avrupa Şampiyonası grup elemelerindeki son maçlarında üst üste başarısız sonuçlar alan Türkiye, FIFA ekim ayı dünya sıralamasında yedi basamak birden düştü ve 28. sıraya indi.

CENEVRE - 2008 Avrupa Şampiyonası grup elemelerindeki son maçlarında üst üste başarısız sonuçlar alan Türkiye, FIFA ekim ayı dünya sıralamasında yedi basamak birden düştü ve 28. sıraya indi. Arjantin'in lider durumda bulunduğu sıralamada İstanbul'da Türkiye'yi yenerek Euro 2008 biletini cebine koyan Yunanistan bir basamak yükselerek 14. sıraya otururken grubun
ikincisi Norveç, sekiz sıra birden atladı ve 21'inciliğe yerleşti. Macaristan da 55. sıradan 48. sıraya tırmanırken sahasında Türkiye'den puan almayı başaran Moldova tam 20 sıralık bir yükselişle 61'inciliği elde etti. Grubun diğer takımları Bosna ve Malta ise tıpkı Türkiye gibi gerileyerek sırasıyla 48. ve 137. sırada yer bulabildi.
Rusya 10 sıra birden yükseldi
İlk 20 içinde en büyük sıçramayı Rusya gerçekleştirdi. Guus Hiddink'in ekibi 26'ncılıktan 16'ncılığa yükseldi. Sıralamanın ilk 10'unda sekiz Avrupalı olması ayrıca dikkat çekti. Lider Arjantin'in ardında ikinci sırada bulanan bir diğer Güney Amerikalı Brezilya'yı sırasıyla İtalya, Fransa, Almanya, İspanya, Hollanda, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti takip etti. (Spor Servisi)