Milli Takım piknikte

İngiltere maçı için kampta olan Millli Takım oyuncuları BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen piknikte aileleriyle hasret giderdi. Gazetecilerin de katıldığı piknikte en büyük ilgiyi yeni çocukları olan Mansız ailesi çekti.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiltere karşısında sahaya çıkaracağı onbiri, rakibe göre belirleyecek.
İngilizler'in sahaya süreceği onbiri tahmin eden teknik heyet çalışmalarını
ağırlıklı olarak bu oyunculara göre şekillendiriyor. Şenol Güneş, önceki günkü antrenmanda as takımda oynattığı oyuncularda dün de değişiklik yapmadı. Savunmayı yine Fatih, Alpay, Bülent ve İbrahim'den oluşturan deneyimli teknik adam, Nihat ve Hakan'ı forvette deneyip, Tugay, Okan ve Emre Belözoğlu'nu da orta sahada görevlendirdi. Antrenmanda özellikle Hakan ve Nihat'ın uyumları ve attırdıkları goller dikkat çekti.
Dün bir piknik yapan Milli Takım'da çalıştırıcısı Güneş, maçın dostça geçeceğine inandığını belirterek, "Umarım yaptığımız bu pikniği, maç sonrası İngiliz futbolcularla birlikte de yaparız" dedi. Güneş, "Yabancı medya zaman zaman kavga ortamı yaratmaya çalışıyor. Böyle bir ortam olmadığını kendileri de gördü. Karşılaşma bittikten sonra İngiliz ve Türk oyuncularının da birlikte piknik yapmasını istiyorum" diye konuştu.
Futbolcular turdan emin
Futbolcular ise, İngiltere karşısında kazanarak, gruptan lider çıkacaklarını belirttiler. Maç öncesi Türkiye'nin favori olarak gösterilmesinin çok güzel olduğunu belirten Nihat Kahveci, "Ama maç sahanın dışında değil sahanın içinde kazanılır. Bunun için de elimizden geleni yaparak mutlu bir sonuçla ayrılacağımıza inanıyorum" dedi. Hakan Şükür kampın çok iyi geçtiğini ve futbolcuların her zaman olduğu gibi dayanışma içerisinde olduğunu belirterek, "Tatlı bir heyecan yaşıyoruz. Gerginlik yok. Ancak bu heyecanı gerginliğe taşımamak lazım. Zaten bu heyecanı yaşamazsanız bir şey elde edemezsiniz" derken Alpay da,
"Halkımızın yüzünü hiç kara çıkartmadık. Yine öyle olacak. Ben kendi adıma, Türk milleti ve bayrağımız için terimin son damlasına kadar mücadele edeceğim" şeklinde konuştu.
İlhan Mansız, maçın hakemi ile ilgili değerlendirmesinde, "Collina çıkıp bizim adımıza gol atacak değil. Maç sahada kazanılır. Bunu futbolcular belirleyecek" dedi.
Dünya izleyecek
Öte yandan karşılaşma için TSYD'ye 157'si yabancı toplam 400 gazetecinin akredite olduğu bildirildi. Karşılaşma için 70'i yazar olmak üzere 121 İngiliz medya mensubu akredite oldu. Maç için akredite olanlar arasında
Danimarka, Hollanda, Portekiz, Almanya, Polonya, Rusya, Japonya, İtalya, Fransa ve Makedonya'dan gazetecilerin bulunduğu kaydedildi. Diğer yandan meteorolojinin, maç günü yağmur yağacağı açıklaması Ay-Yıldızlılar açısından küçük de olsa bir dezavantaj olarak yorumlandı.