Milli Takım sakata geldi!

Milli Takım sakata geldi!
Milli Takım sakata geldi!

Sakatlar kervanına Mehmet Topal da katıldı.

Milli Takım aday kadrosunda yer alan Mehmet Topal, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz Macaristan maçı kadrosundan çıkarıldı. Arda Turan ve Gökhan Gönül'ün tedavisi sürüyor. Eksiklerin yerine Serdar Kurtuluş ve Jem Paul Karacan kadroya alındı.

TFF 'den yapılan açıklamaya göre, Mehmet Topal, dün akşamki Romanya maçında aldığı darbe sonucu sağ alt baldır adalesindeki (gastrosoleus) kanama bulguları; Selçuk İnan, sol uyluk arka kas grubundaki (biceps femoris) ödemin devam etmesi; Burak Yılmaz ise, sol kalça arka kas grubundaki (gluteus medius) ödem bulgularının sürmesi nedeniyle kadrodan çıkarıldı.
Ayrıca; MR'ı çekilen Arda Turan'ın sağ ayak bileğinde kemik ödemi ve dış yan bağda gerilme tespit edildiği belirtildi. Yine MR çektiren Gökhan Gönül de sağ uyluk ön adalede (rectus femoris) gerilmeye bağlı ödem belirlendiği ifade edildi. Her iki futbolcunun da tedavisi Milli Takım kampında sürüyor.

Kadro dışı kalan futbolcuların yerlerine ise Serdar Kurtuluş ve Jem Paul Karacan, A Milli Futbol Takımı'nın Macaristan maçı kadrosuna çağrıldı.
Gaziantepspor'da oynayan Serdar Kurtuluş şimdiye kadar 4 kez A Milli Takım forması giydi. Futbol yaşantısını İngiltere Premier Lig takımlarından Reading FC'de sürdüren Jem Paul Karacan ise ilk kez A Milli Takım'a çağrıldı. (dha)