Milli Takım tam kadro Soma'da

Milli Takım tam kadro Soma'da
Milli Takım tam kadro Soma'da
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu ve A Milli Futbol Takımı heyeti, Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında vefat eden madencilerin kabirlerini ziyaret etti. Gökhan Gönül, açıklama sırasında gözyaşına boğuldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Akhisar'daki askeri havalimanına gelen Milli Takım heyeti, buradan Soma'ya geçti.

Soma haberi Arda Turan'ı yıktı


İlk olarak hayatını kaybeden maden işçileri için Soma Belediye Mezarlığı'nda oluşturulan şehitliğine gelen TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, teknik heyet ve futbolcuların bulunduğu heyet, vefat eden işçilerin mezarlarına karanfil bırakıp dua etti. Alanda Kur'an-ı Kerim okumasının ardından heyet ve alandakiler birlikte dua etti.

Soma Ulu Camiye geçen heyet, burada ikram edilen yemek ve helvadan yediler. Okutulan mevlidi dinleyen TFF Yönetim Kurulu ve A Milli Takım kafilesi, ardından Avdan Köyü'ne geçerek taziye ziyaretinde bulunacak.

Roberto Carlos'tan Soma pankartı

GÖKHAN GÖNÜL GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Mezardan sonra camiye giden kafile, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Fenerbahçeli oyuncu Gökhan Gönül, "Buraya geldik acılarını kadar dindirebiliriz bilmiyorum, ama ölen herkese Allah'tan rahmet, kalanlara da sabır diliyorum" derken, bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı.  

Chelsea'den Soma mesajı