Milli Takım'a büyük müjde!

Milli Takım'a büyük müjde!
Milli Takım'a büyük müjde!
Ukrayna'nın İspanya'ya puan kaybetmesi A Milli Futbol Takımımız'ın EURO 2016'ya doğrudan gitme umutlarını arttırdı. Kazakistan deplasmanda Letonya'yı yener, Ay Yıldızlı ekibimiz de İzlanda'yı mağlup ederse finallere doğrudan katılacağız.

EURO 2016 Elemeleri C Grubu'nda yapılan 10. ve son hafta maçlarının ardından İspanya ve Slovakya finallere gitmeye hak kazandı. Grubu üçüncü sırada bitiren Ukrayna ise play-off oynayacak. Son maçlar öncesinde 3. sırada bulunan Ukrayna ile liderliği garantileyen İspanya arasındaki karşılaşmada gülen taraf, 1-0'lık skorla İspanya oldu. Matadorlar'a galibiyeti getiren golü, 22. dakikada Mario Gaspar attı.

TÜRKİYE 'NİN 'EN İYİ ÜÇÜNCÜ' OLMA ŞANSI YÜKSELDİ

Ukrayna, İspanya karşısındaki 1-0'lık yenilgiyle grup sonuncularından kazanılan puanlar düşülerek hesaplanan en iyi 3'üncü sıralamasında 13 puanda kaldı ve direkt katılım şansını yitirdi.

KAZAKİSTAN LETONYA'YI, BİZ DE İZLANDA'YI YENERSEK 'BAŞARACAĞIZ'

Böylece eleme gruplarının "en iyi 3. takımı" kontenjanından EURO 2016'ya katılma ihtimali devam eden Türkiye'nin şansı arttı. İzlanda maçı öncesi 9 puanı bulunan Türkiye, bu karşılaşmayı kazanıp Kazakistan'ın da deplasmanda Letonya'yı yenerek son sıraya itmesi halinde 16 puana ulaşarak "en iyi 3. takım" olacak. Aksi durumda 15 puanla sıralamanın zirvesinde yer alan F Grubu 3'üncüsü Macaristan, EURO 2016'ya gidecek.

PLAY-OFF'TA SERİ BAŞI OLMAK İÇİN GALİBİYET ŞART

Kazakistan’dan beklediğimiz sonuç çıkmasa bile İzlanda’dan alınacak 3 puan önemli. Play-off kura çekiminde seri başı olma şansımız devam edecek. Kurada seri başı olmak için B Grubu’nda Bosna Hersek’in 3. olmaması, H Grubu’nda Norveç’in de İtalya deplasmanında kazanmaması gerekiyor.

PLAY-OFF KURA ÇEKİMİ STATÜSÜ

Gruplarında 3. olan 9 takımdan en çok puan toplayan hariç 8 ülke birbirleriyle eşleşecek. Bu takımlar grup maçları sonundaki katsayılarına göre sıralanacak ve daha çok puanı olan 4 ülke seri başı olacak.

GRUPLARDA DÜN ALINAN SONUÇLAR
C GRUBU
Belarus 0-0 Makedonya
Lüksemburg 2-4 Slovakya
Ukrayna 0-1 İspanya

E GRUBU
Estonya 0-1 İsviçre
Litvanya 0-3 İngiltere
San Marino 0-2 Slovenya

G GRUBU
Avusturya 3-0 Liechtenstein
Rusya 2-0 Karadağ
İsveç 2-0 Moldova