Milli Takıma iki taze kan

33. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Yarı Final Eleme Grubu'nda 22 Ocak'ta Hollanda ve 25 Ocak'ta da Litvanya ile İstanbul'da karşılaşacak A Milli Takım'ın aday kadrosu belli oldu.

İSTANBUL - 33. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Yarı Final Eleme Grubu'nda 22 Ocak'ta Hollanda ve 25 Ocak'ta da Litvanya ile İstanbul'da karşılaşacak A Milli Takım'ın aday kadrosu belli oldu. Kadroya, Oyak Renaultlu Rasim Başak ile Darüşşafakalı Vedat Koruk ilk kez davet edildi. 12 Dev Adam'ın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor: Kerem Tunçeri, Alper Yılmaz, Ömer Onan, Kaya Peker (Efes Pilsen), Haluk Yıldırım, Tutku Açık, Serkan Erdoğan, Fatih Solak (Ülker), Rasim Başak (Oyak Renault), Vedat Koruk (Darüşşafaka), Hüseyin Beşok (Maccabi Tel Aviv), İbrahim Kutluay (Panathinaikos), Mirsad Türkcan (Siena).
Grupta 8 maçta 6 galibiyet, 2 yenilgiyle Litvanya'nın ardından ikinci durumda bulunan Milli Takım, Hollanda ve Litvanya maçlarından birini kazanması halinde İsveç'te gerçekleştirilecek finallere gitme hakkını elde edecek. (Spor Servisi)