Milli Takım'da Avcı dönemi bitti

Milli Takım'da Avcı dönemi bitti
Milli Takım'da Avcı dönemi bitti
Türk Milli Takımı'nda üst üste alınan kötü sonuçlar sonrası Abdullah Avcı dönemi sona erdi.

Radikal.com.tr - Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı görevinden istifa etti. Ay-Yıldızlılar, son olarak hazırlık maçında Gana ile 2-2 berabere kalmıştı.

Flaş iddia; Terim ve Milli Takım


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, kısa süre önce "Avcı'nın arkasında olduklarını" ve 2014 Dünya Kupası'na katılamamaları halinde bile Avcı'ya sabır gösterilmesi gerektiğini belirtmişti. Avcı'nın Andorra ve Romanya maçlarının ardından gönderileceği" ve "Avcı'nın yerine hoca arayışında olunduğu" şeklinde iddiaları ise TFF tarafından net bir açıklama ile yalanlanmıştı.

"AYRILMAK EN DOĞRU KARAR"

TFF'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu ile karşılıklı anlaşarak Milli Takımlar bünyesindeki görevlerinden ayrıldığını açıkladı.

17 Kasım 2011'de başladığı görevlerinde 21 ay boyunca gururla ve onurla hizmet ettiğini belirten Abdullah Avcı, "Futbolun içinde kazanmak da kaybetmek de olduğu gibi birlikte çalışmak da ayrılmak da var. Ben de ayrılmanın en doğru karar olduğunu düşündüm ve bu görüşümü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile paylaştım. Başta şahsı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim" dedi."

"Terim üç takımı birden çalıştırır"

DEMİRÖREN'DEN TERİM SORUSUNA CEVAP

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, istifa sonrası yaptığı açıklamada, "Herhangi bir pürüz yok. Abdullah Avcı ile karşılıklı konuşup anlaştık. A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne Fatih Terim mi gelecek?" sorusu üzerine, "Her şeyin hayırlısı. Milli Takım’ı en iyisine devredeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" yanıtını verdi.

TÜRKİYE'NİN 2014 ŞANSI

2014 Dünya Kupası Elemeleri'nde D Grubu'nda mücadele eden Türkiye, 6 maç sonunda topladığı 7 puanla 4'üncü sırada bulunuyor. Şu ana kadar 2 galibiyet alabilen Milliler, Eylül ayında Andorra ve Romanya, Ekim'de ise Estonya ve Hollanda ile karşılaşacak.

Grup mücadelesi sonunda, gruplarını ilk sırada tamamlayacak 9 takım finallere direkt katılacak. En iyi 8 grup ikincisinin oynayacağı play-off turu sonunda 4 takım daha Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.

Andorra maçı Kayseri'de

TFF'den Avcı açıklaması