Milli Takım'da Ekrem Memnun dönemi sona erdi

Milli Takım'da Ekrem Memnun dönemi sona erdi
Milli Takım'da Ekrem Memnun dönemi sona erdi
Galatasaray Kadın Basketbol ve A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Ay-Yıldızlı ekipteki görevinden istifa etti.

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun'un görevinden ayrıldığı açıklandı.   

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:
"Kadın Milli Takımımız Başantrenörü Sn. Ekrem Memnun, 2015-16 sezonunda milli takım maçlarının, halen görev yaptığı Galatasaray Kulübü Kadın Takımı'nın Euroleague ve Türkiye Ligi maçları ile aynı sürece rastlaması nedeniyle, A Kadın Milli Takımı başantrenörlüğü görevinden ayrılması yönündeki talebini tarafımıza iletmiş olup, mazereti de dikkate alınarak, talebi uygun bulunmuş, kendisine Türk Milli Takımı’na katkıları nedeniyle teşekkür edilmiştir."

AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI ETKİLİ OLDU MU?

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Fenerbahçe altyapısından yetişen bu sezon başında Galatasaray'a transfer olan Cansu Köksal'ın 'milli takımda' aklının çelindiğini söylemiş ve bu transferde Ekrem Memnun'u sorumlu tutmuştu.

MEMNUN'UN YERİNE AKKAYA

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda Ekrem Memnun'un görevinden ayrılmasının ardından başantrenörlüğe Aziz Akkaya getirildi. Akkaya, Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın yardımcı antrenörlüğünü yapıyordu.