Milli Takım'ın yeni golcüsü Sinan Gümüş

Milli Takım'ın yeni golcüsü Sinan Gümüş
Milli Takım'ın yeni golcüsü Sinan Gümüş
Galatasaray'ın yıldız adayı Sinan Gümüş'ün tercihi Türk Milli Takımı oldu. Genç golcü, ay-yıldızlı formayı giyeceğini açıkladı.

Almanya U20 Milli Takımı formasını giyen ve Alman pasaportu taşıyan Sinan Gümüş, Türkiye ’den gelen teklife 'Evet' dedi. Sarı-kırmızılı golcü, önümüzdeki günlerde AB’yi bırakarak, Türk vatandaşı olacak.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Sezon başında Bundesliga ekibi Stutgart’ın ikinci takımından Galatasaray ’a transfer olan ve Cimbom'un U21 takımında sergilediği performansla dikkati çeken genç futbolcu, ay-yıldızlı formada karar kıldı.

Galatasaray 3-1 Balçova Yaşamspor


Daha önce Almanya U20 Milli Takımı formasını 3 kez giyip, 1 gol atan Türk asıllı Alman futbolcu, gurbetçi futbolcuların yerli statüsünde oynayabilmek için edindikleri mavi kartla Galatasaray forması giyiyor. Sinan’ı Türkiye’ye kazandırmak için girişimlere başlayan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve ekibi, ilk planda genç yıldıza U21 forması giydirmek için davette bulundu.

U21 Teknik Direktörü Abdullah Ercan’ın arayıp görüştüğü Sinan’ın, pasaport sorunun çözüme kavuşmasını beklediği, kesinlikle Türkiye’de oynamak istediği belirtildi. Almanya’da daha önce çıkan yasayla gurbetçiler çifte pasaporta sahip olamıyor. Burada bir tercih yapmak zorunda olan gurbetçiler ya Türkiye’yi ya da Avrupa Birliği (AB) vatandaşlığını seçmek zorunda.

Daha önce Türk pasaportu bulunan ama yasadan sonra TC vatandaşlığını bırakıp Almanya’yı seçen Sinan, Türk Milli Takımı’nda yer alabilmek için yeniden vatandaşlığa geçmesi gerekiyor.

"İDOLÜ ROBBEN"

Son olarak menajeri olduğu Sinan Kurt’u Bayern Münih’e veren Sinan Gümüş’ün menajeri Ersin Akan, genç yeteneğin Galatasaray’a gelmeden önce Almanya ve Hollanda’dan önemli teklifler aldığını söyledi. Akan, Galatasaray’ın bonservis ödemeden bu transferi gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, “Stutgart da sözleşme önerdi. Ancak Sinan iyi bir Galatasaraylı olduğu için hayalini gerçekleştirmek istedi. Çok profesyonel hareket etmedi” dedi.

Akan, Sinan’ın oyuncu olarak idolünün ise Bayern Münih’in Hollandalı futbolcu Robben olduğunu da dile getirdi.

Felipe Melo: Beni değiştirin