Milliler: İki maçı da kazanmak istiyoruz

Euro 2008 grup eleme maçında cumartesi günü Yunanistan'la karşılaşacak A Milli Takım'ın aday kadrosunda yer alan oyunculardan Tuncay, Servet, Sabri, Gökhan Ünal ve Orkun bir basın toplantısı düzenledi.

İSTANBUL - Euro 2008 grup eleme maçında cumartesi günü Yunanistan'la karşılaşacak A Milli Takım'ın aday kadrosunda yer alan oyunculardan Tuncay, Servet, Sabri, Gökhan Ünal ve Orkun bir basın toplantısı düzenledi. Milli Takım'ın kamp yaptığı Polat Renaissance Otel'de konuşan futbolcular, hem Yunanistan hem de Norveç karşısında galip gelmek istediklerini söyledi. İşte futbolcuların konuşmalarından bazı satırbaşları:
Tuncay Şanlı: Alacağımız altı puan hedeflerimize daha fazla yaklaşmamızı sağlayacak. Yunanistan maçının havası farklı olacak, ama biz sadece futbol maçı olarak algılıyoruz. Bu milli bir dava değil. Sahaya futbol oynayıp, kazanmak için çıkacağız.
Servet Çetin: Yunanistan maçının deplasmanda olması avantaj. Çünkü deplasmanda daha iyi oynuyoruz. Kolay olmayacak, ama biz kendimize güveniyoruz. Futbolda her şey var, mağlup da olabiliriz, ama telafi etme şansımız var. Yunanistan'dan daha iyi bir takım olduğumuzu ve bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum.
Orkun Uşak: Milli Takım'daki görevimiz en iyi şekilde performans vermektir. Ben ve Hakan kaleciler olarak Volkan'a destek olacağız. Volkan'ın en iyi şekilde performans göstereceğine inanıyorum.
Sabri Sarıoğlu: İki maçtan altı puan aldığımız takdirde gruptan çıkmayı garantileriz. Verilen taktikleri uygularsak bunu başarabiliriz. Onlar bize önlem alsın. Önemli olan bizim yapacaklarımız.
Gökhan Ünal: Yunanistan yenilmeyecek bir takım değil. Biz kendi gücümüzü sahaya yansıtırsak kazanırız. Kafamızda sadece galibiyet var, ama kazanamazsak da hiçbir şey bitmiyor. (Spor Servisi)