Milliler İtalya'ya da mağlup

İsveç'te 5-14 Eylül tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım, Bormio'daki özel turnuvada son maçında ev sahibi İtalya'ya 72-62 yenildi.

BORMIO - İsveç'te 5-14 Eylül tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım, Bormio'daki özel turnuvada son maçında ev sahibi İtalya'ya 72-62 yenildi. Kadrosunda sakatlıkları süren Hüseyin, Mirsad ve Alper'e yer vermeyen ve daha önceki maçlarında Litvanya'ya boyun eğip, İsveç'i mağlup eden Milli Takım, maça İbrahim, Hidayet, Kaya ve Mehmet beşiyle çıktı. İtalya'nın 15-10 üstünlüğüyle geçilen ilk periyottan sonra, ikinci çeyrekte Basile'yi durduramayan Devler, farkın açılmasına engel olamadı ve devreyi 45-28 yenik kapattı.
İkinci yarıya Kerem, Haluk, Ömer, Mehmet ve Kaya beşiyle çıkan milliler, adam adama savunmayla üç dakika içinde farkı 10 sayıya (48-38) kadar indirdi. Bu yarıda Aydın Örs, Hidayet'i kenara çekerken, panikleyen
İtalyanlar sertliğe başvurdular. İbrahim'in dış şutlarda son derece düşük yüzdede kalması dikkat çekerken, son bölümde yorulan Ay-Yıldızlı ekip, skora ortak olma şansını elde edemedi. Karşılaşmayı Mehmet 22, Serkan 11, Ömer 10 sayıyla tamamladı. İtalya'da ise Mian 14, Raduloviç 12 sayı üretti. Türk Milli Takımı, bu sonuçla, dörtlü turnuvayı üçüncü sırada bitirdi.
(Spor Servisi)