Milliler set vermedi

Milliler set vermedi
Milliler set vermedi
FIVB Dünya 21 Yaş Altı Voleybol Şampiyonası'nda B Grubu ilk gün maçında Türkiye, Hindistan'ı 3-0 yendi.

ANKARA (AA) - Uluslararası Voleybol Federasyonu'nun (FIVB) Ankara ve İzmir'in ev sahipliğinde düzenlediği ve 1 Eylül'de sona erecek şampiyonanın Ankara ayağında Türkiye ile Hindistan karşı karşıya geldi.

Maça sayılarla başlayan milliler, Metin Toy'un skorer oyunuyla 8-2 öne geçerek teknik molaya üstün girdi. Molanın ardından da oyunun kontrolünü elinde tutan Türkiye, rakibin basit hatalarından da faydalanarak skor üstünlüğünü 14-7 ile korudu. Farkın açılmasının ardından basit hatalar yapan iki takım birbirine kolay sayılar verirken, Türkiye ilk seti 25-16 ile kazandı.

Milliler, ikinci sete de iyi başlayarak 4-0 öne geçerken, Hindistan iyi savunmayla skoru eşitledi. Çabuk toparlanan ve Baturalp Güngör ile sayılar bulan Türkiye, teknik molaya 8-4 önde girerek, hücüm varyasyonlarında etkinliği sayesinde farkı korudu ve ikinci seti de rahat bir oyunla 25-17 üstün kapadı.

Üçüncü sete iyi savunma yaparak başlayan Türkiye, Gökhan Gökgöz'ün de skora katkısıyla teknik molaya 8-4 üstün girdi. File önündeki etkili oyunuyla rakibinin sık hata yapmasını sağlayan genç milliler, seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı.

Türkiye, B Grubu'nda yapılan ilk gün maçları sonunda 3 puanla ilk sırayı Çin Halk Cumhuriyeti ile paylaşıyor.

Ev sahibi Milli Takım, gruptaki ikinci maçında yarın 19.30'da Fas ile karşılaşacak. B Grubu'nda ikinci günün diğer maçı Çin ile Mısır arasında 14:30'da yapılacak.

Salon: TVF Başkent
Hakemler: R. Borroto Iglesia (Küba), Kevin Cull ( ABD )
Türkiye: Koray Şahin, Baturalp Burak Güngör, Gökhan Gökgöz, Metin Toy, Murat Yenipazar, Uğur Güneş, (Alperay Demirciler, (L) Yasin Aydın)
Hindistan: Narender, D'Costa, Deepesh, Katariya, Suresh, Marsad,(Shravan, (L) Yashvanth, Sohan, Amandeep, Arun)
Setler: 3-0 (25-16, 25-17, 25-17)
Süre: 63 dakika (20, 21,22)