Millilerden Anıtkabir ziyareti

Millilerden Anıtkabir ziyareti
Millilerden Anıtkabir ziyareti
Milli futbolcular, İsveç'le oynanan hazırlık maçı öncesinde Anıtkabir'e ziyarette bulundu. Ay-Yıldızlılar Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarken, Anıtkabir önünde de Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi.

İsveç ile Ankara ’da özel maçta karşılaşan A Milli Futbol Takımı, müsabaka öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) internet sitesinde yer alan habere göre, Anıtkabir ziyaretinde TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten ve yönetim kurulu üyesi Ergün Tekin ile milli takım teknik heyeti ve futbolcular hazır bulundu. Aslanlı yoldan geçerek Anıtkabir’e gelen kafile, burada Atatürk ’e saygı duruşunda bulundu. Özerten, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu ve Anıtkabir Özel Defteri için kısa bir yazı kaleme aldı. Özerten yazısında, şu ifadelere yer verdi: “Yüce Atatürk, Türkiye Futbol Federasyonu ve A Milli Takım olarak, ilke ve inkılaplarınızın yılmaz bekçisi olduğumuzu hiç kimsenin unutmaması gerektiğini ve Gençliğe Hitabenizin her satırını hiçbir zaman unutmayacağımızı bütün kalbimle temenni ediyorum. Nur içinde yatın. Sizi her zaman özlüyoruz.” Kafile, daha sonra Atatürk Müzesi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı, ardından otele dönerek maç saatini beklemeye başladı.

Asker selamlı poz

Milliler, Atatürk’ün mozolesine çelenk koymadan önce ise Anıtkabir’in önünde Türk bayrağı ile de poz verdi. Ayrıca, müzayi de gezen Ay-yıldızlılardan Semih Kaya, Caner Erkin ve Uğur Demirok ise Atatürk’ün tablosunun altında asker selamı verdi. Semih Kaya bu pozu Asalet başlığı ile Instagram hesabından paylaşırken, sosyal medyadan bu üçlüye ‘Mustafa Kemal’in Askerleri’ yorumu yapıldı.