Minderde taciz skandalı!

Minderde taciz skandalı!
Minderde taciz skandalı!
17 yaşındaki kadın güreşçi S.Ç.D., Yağlı Güreş Federasyonu Sorumlusu O.Ç.'nin kendisini sosyal medya üzerinden taciz ettiğini ileri sürdü. 47 yaşındaki iki çocuk babası O.Ç. taciz iddialarını kabul etmezken, skandal yargıya taşındı.

Türkiye Güreş Federasyonu Antalya İl Temsilciliği, 17 yaşındaki kadın güreşçi S.Ç.D.’nin taciz iddiaları ile karıştı. Akdeniz Bölgesi Yağlı Güreş Federasyonu Sorumlusu 47 yaşındaki iki çocuk babası O.Ç.’nin kendisini sosyal medya ve telefonla sürekli taciz ettiğini iddia eden S.Ç.D., ailesi ile beraber Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na gidip suç duyurusunda bulundu.

"BANA KIZ GÜREŞÇİ AYARLA"

Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberine göre; taciz, şantaj ve huzur bozma şikayeti ile Cumhuriyet Savcısı Hakan Dündar’a ifade veren S.Ç.D., Federasyon Sorumlusu O.Ç.’nin sosyal paylaşım sitesi üzerinden kendisi ile iletişeme geçtiğini, bu adres üzerinden yazdığı mesajlarda, “Bana kız güreşçi ayarla”, “Dünyanın yolu bizden geçer” gibi ifadeler kullandığını belirtti.

"BURADA SABAHLAR OLMUYOR"

Taciz iddiaları ile alakalı anne S.D.’nin de ifadesine başvurulurken, Türk Telekom’da görevli baba Ç.D. yaşananlar hakkında şunları anlattı:
“Edirne’de kampa giren O.Ç., kızımla facebook üzerinden iletişime geçmiş. Mesajlarında, ‘Edirne’de kız güreşçi tanıdığın var mı? Burada sabahlar olmuyor. Bana kız ayarla. Burada yoksa Antalya’dan ayarlarsın’ gibi iletiler atmış. Daha akabinde bu şahsın telefonla tacizlerine bizzat şahit oldum. Ve konuyu yargıya taşıdık” diye belirtti .

"KIZIMI BAŞKA İLE GÖNDERDİM"

Taciz iddialarını dönemin Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’ya ilettiğini ifade eden baba Ç.D., “Yaşanları Hamza Bey’e bizzat kendim anlattım. O da süreci yargıya taşımamızı belirtti . Biz de süreç ne gerektiriyorsa yaptık. Hatta kızımı başka bir ile gönderdim. Ben bu adamı öldürmeye karar vermiştim ancak arkadaşlarım mani oldu. Benim amacım bu olayın başka kızlarımızın başına gelip daha ileri boyutlara gitmemesi” diye açıkladı.

"O BENİ TACİZ ETTİ"

Sözlü taciz iddialarının hedefinde kalan Akdeniz Bölgesi Yağlı Güreş Federasyonu Sorumlusu O.Ç. ise kendisine isnat atıldığını savunarak, "S.Ç.D. bana facebook arkadaşlığı gönderdi ben de kabul ettim. Bir zaman akabinde mesajlaşmaya başladık. Spor hayatında nasıl başarılı olacağını anlattım, motive ettim. Sonra güreş çalışması yapmış olduğu partneri olup bulunmadığı sordum. Bunu başka yerlere çektiler. Sonra bir gün S.Ç.D. bana, ‘Nasıl kızlardan hoşlanırsın?’ diye mesaj attı. Bu mesaj üzerine kendisini listemden sildim. Zaten 6. ayda davamız var. Mahkemede tüm gerçekleri anlatacağım" ifadelerini kullandı.

KONU YARGIDA

Taciz iddialarına ait şikâyetin yargıya intikal ettiğini açıklayan Türkiye Güreş Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Ahmet Karasavurdan, “Süreçle alakalı Federasyonumuza gercekleşen bir başvuru yok. Şayet adli makamlarca konu araştırılıyor” şeklinde konuştu.