Minderde yine madalya yok

Azerbaycan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde mindere çıkan Türk sporcular bekleneni veremedi ve sporda en güçlü branşı kabul edilen güreşte ikinci gün de madalya kazanamadı. 84 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu...

BAKÜ - Azerbaycan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde mindere çıkan Türk sporcular bekleneni veremedi ve sporda en güçlü branşı kabul edilen güreşte ikinci gün de madalya kazanamadı. 84 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca, ilk turda Sırp Bojan Mijativ'i 2-0 (3-0, 5-0) yendikten sonra ikinci turda da Mısırlı Ahmet Şakir'i 2-1 (3-0, 0-2, 4-0) mağlup etti. Nazmi Avluca, üçüncü turda Çinli Ma Sanyi karşısında son derece rahat bir müsabaka çıkarırken, 1 dakika 58 saniyede tuşla galip gelmeyi başardı. Avluca, Rus Vasiliy Teploukhov'la yaptığı çeyrek final maçında kura atışlarının kurbanı oldu. İki sporcu da teknik uygulayamamasına karşın her iki periyotta da son teknik puanı Rus sporcu aldığı için Avluca, 1-1 ve 1-1'lik periyotlarla 2-0 yenildi. Avluca, repesaj müsabakasında da Gürcü rakibine yenilip madalya şansını kaybetti.
Özden iyi başladı ama...
Bu yıl Bulgaristan'daki Avrupa Şampiyonası'nda 66 kiloda bronz madalya kazanan Refik Ayvazoğlu, Bakü'de 74 kiloda mindere çıktı. İlk turu maç yapmadan geçen Ayvazoğlu, ikinci turda Brezilyalı Felipe Macedo'yu 2-0 (6-0, 3-0) yendi. Üçüncü turda Kübalı Odelis Herrero karşısında da maça iyi başladı ve ilk periyodu 6-0'lık skorla teknik üstünlükle kazandı. İkinci periyotta parat pozisyonunda hakemin tüm uyarılarına rağmen rakibinin bağlamasına izin vermeyince ihtar puanla yenik duruma düştü. Bu periyotu 5-0 kaybeden Ayvazoğlu, son periyotu da 2-0 kaybederek 2-1 mağlup oldu.
96 kiloda Serkan Özden çok iyi başlangıç yaptı. İlk turda İspanyol Waldo Morena'yı 2 dakika 45 saniyede, ikinci turda da Norveçli Fritz Aanes'i 1 dakika 1 saniyede tuşla yenen Serkan Özden, üçüncü turda Kazak Aset Mambetov'a 2-0 (0-2, 0-6) yenilmekten kurtulamadı. (Spor Servisi)