Minderden iki gümüş çıktı

Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nda güreşçilerimizden 60 kiloda Arif Kama ve 96 kiloda Fatih Çakıroğlu gümüş madalya kazandı.

RIGA - Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nda güreşçilerimizden 60 kiloda Arif Kama ve 96 kiloda Fatih Çakıroğlu gümüş madalya kazandı. Kama, finalde Bulgar rakibi Anatolie Guidea'ya 3-0 sayıyla yenilirken, Çakıroğlu,
normal süresi 2-0 biten karşılaşmada Rus Gatfialov'a 4-1 sayıyla kaybetti. Şampiyonayı 2 gümüş ve 1 bronz madalyayla tamamlayan Türkiye, 41 puanla takım sıralamasında Rusya'nın (59 puan) ardından ikinci sırayı alırken, 33 puanlı Gürcistan da üçüncü oldu. Bayanlarda ise birinciliği Almanya, ikinciliği Rusya, üçüncülüğü de Polonya aldı.
Turnuvada Güreş Federasyonu Başkanı Osman Şansal ile eski başkan ve FILA Üyesi Ahmet Ayık arasındaki çekişme, iyice su yüzüne çıktı. Şansal, "Sporcularımıza sahip çıkan yok. Ayık protokolde süs gibi oturuyor" derken, Ayık ise, "Osman Şansal, beni suçlamak yerine kendisi tribünden inmeli. Hakemlerle, FILA başkanıyla gerekli diyalogu kurmalı" diye konuştu. İkilinin arasındaki gerginlik güreşçilerimizden Çubukçu'nun yarı finalde rakibine hakem hatalarıyla yenilmesi sonrasında patlak vermişti.
Bu arada, Arif Kama'nın yarı finalde yendiği Gürcü Pogosyan'ın üç ay önceki Kızılcahamam kampında üç arkadaşıyla birlikte hırsızlık olayına karıştığı ortaya çıktı. (Spor Servisi)