Minik tenisçinin büyük başarısı

Kemer Golf&Country Club Tenis Performans Takımı'nda yer alan Efe Fidanboy, Almanya'da gerçekleştirilen International Engelhorn Sports Junior Cup'da, 10 yaş kategorisinde büyük bir başarıya imza attı.

FRANKENTHAL - Kemer Golf&Country Club Tenis Performans Takımı'nda yer alan Efe Fidanboy, Almanya'da gerçekleştirilen International Engelhorn Sports Junior Cup'da, 10 yaş kategorisinde büyük bir başarıya imza attı. Avrupa Yıldızlar 12 Yaş Altı Tenis Turnuvası takviminde yer alan ve 27 sporcunun mücadele verdiği 10 yaş kategorisinde Fidanboy ikinciliği elde etti.
Efe Fidanboy, turnuvada dört rakibini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Alman Simon David Scmitz'i 6-3 ve 6-4'lük setlerle yenerek finallere yükselen Fidanboy, finalde Belçikalı Timoty Deschuttere ile karşılaştı. Deschuttere'ye 6-3 ve 6-1'lik setlerle boyun eğen Efe, ikincilikle yetindi. Genç tenisçi, yurtdışında ilk kez katıldığı Avrupa Yıldızlar 12 Yaş Altı Tenis Turnuvası takviminde yer alan Bosna-Hersek'deki Kosig Dunav Open Turnuvası'nın 'teselli fikstürü'nde birinci olmuştu. Bu ikinci yurtdışı başarısı ile Fidanboy, tenis hayatında yurtdışı kariyerine güçlü bir şekilde başlamış oldu. (Spor Servisi)