'Mircea ağabeyi'ne kavuştu

Beşiktaş, ligin ikinci bölümü öncesinde, takıma takviye yaparak Rumen orta saha oyuncusu Marius Maldaraşanu'yu resmen renklerine kattı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, ligin ikinci bölümü öncesinde, takıma takviye yaparak Rumen orta saha oyuncusu Marius Maldaraşanu'yu resmen renklerine kattı. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yöneticiler Yıldırım Demirören ile Haşmet Bedii Kürüm'ün de hazır bulunduğu törende Beşiktaş, Maldaraşanu ile sezon sonuna dek kiralık olarak sözleşme imzaladı.
Transferinden dolayı çok mutlu olduğunu ve Beşiktaş forması altında elinden geleni yapacağını söyleyen Rumen oyuncu konuşmasına, Türkçe
olarak, "Şampiyon Beşiktaş" diye başladı.

  • Beşiktaş'a geldiğim için çok mutluyum, bu takımda oynamayı çok istiyordum. Çünkü beni yetiştiren hocam Mircea Lucescu ve eski takım arkadaşım Pancu bu takımda görev yapıyor. Beşiktaş ile üç hazırlık maçı oynadık. Özellikle taraftarına ve takım içindeki uyuma hayran kalmıştım. Umarım bana güvenenleri mahçup etmem. Beşiktaş'ta çok şey yapmak istiyorum
  • Mircea ağabey, daha ben 19 yaşındayken oynadığım futbolla beni beğenmiş ve Rapid Bükreş'e gelmemi sağlamıştı. Beşiktaş bana talip olduysa, Mircea ağabeyin sayesindedir.
  • Beşiktaş'ta yabancılık çekeceğimi sanmıyorum. Türkiye ligini, yakından izliyordum; takıma çabuk uyum sağlayacağımı düşünüyorum.
  • Kollektif oyunu ve kollektif oynayan bir takımı severim. Orta saha oyuncusu olarak, ofansif oyunu rahatlıkla yaparım; gerekirse defansa destek olmasını bilirim. Hava toplarını seviyorum. Yüksek tempoda oynanan futbola da alışığım.
  • Beşiktaş, Avrupa'nın sayılı takımlarından. Beşiktaş'ta kendimi kanıtlayınca Rumen Milli Takımı'na da çağırılacağımı sanıyorum. Daha önce Avrupa'dan da teklifler gelmişti, ama kulübüm oldukça yüksek bir transfer parası istemişti. 1991'de Alaves, 2000 yılında da 1860 Münih'den teklif gelmişti.
  • Cordoba mükemmel bir kaleci, çok iyi kurtarışlar yapıyor. İbrahim'in de çok hırslı bir futbolcu olduğunu biliyorum. Pascal'ın da değişik bir havası var. Sergen için söylenecek bir şey bulamıyorum; çok iyi bir oyuncu.
  • Romanya'da, Türkiye'yi yakından izliyoruz, onun için neler olup bittiğini biliyoruz. Türkiye, bir anlamda Balkan ülkesi sayılır. Antalya'ya daha önce tatil için iki kere geldim. Bana göre Türkiye harika bir ülke. Yemekleriniz de çok güzel, hele baklavanız bir harika.