Mircea Lucescu kararını açıkladı

Mircea Lucescu kararını açıkladı
Mircea Lucescu kararını açıkladı
Slaven Bilic'in yerine Beşiktaş'ın başına geçeceği iddia edilen Rumen teknik adam Mircea Lucescu, sezon sonunda Shakthar Donetsk'ten ayrılacağını açıkladı.

Adı sık sık Beşiktaş , Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılan Mircea Lucescu, 11 yıldır teknik direktörlüğünü yaptığı Shakhtar DOnetsk'e veda etme kararı aldı.

Millet Gazetesi'ne konuşan tecrübeli teknik direktör, Ukrayna'yı kastederek "Burada görevimi yaptığımı düşünüyorum. Bu sezon benim için Ukrayna artık son. 11 yıldır buradayım. Kendimi yenilemem lazım. Sezon biter bitmez Shakhtar'dan ayrılırım. Türkiye 'ye gelir miyim, inanın bunu şimdiden söylemek çok güç ama gelecek teklifleri değerlendirebilirim. Neden olmasın" şeklinde konuştu.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'I ŞAMPİYON YAPTI

Lucescu, 2000 yılında Fatih Terim'in yerine Galatasaray'a geldi. Sarı-kırmızılı takımın başında 15. şampiyonluğu yaşayarak tarihe geçti. Galatasaray sonrası 2002'de Beşiktaş'a geçen Rumen hoca, dönemin en iyi performanslarından birini Beşiktaş'ta sergiledi. Siyah-beyazlı ekibi 100. yıl şampiyonluğuna taşıdı.

Beşiktaş'tan apar topar ayrılan Mircea Lucescu, 2004-05 sezonuna Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımında başladı. O tarihten bu yana ekibini bırakmadı. Burada 8 lig şampiyonluğu, 5 Ukrayna Kupası, 5 Ukrayna Süper Kupası yaşadı. 2009'da Kadıköy'de kaldırdığı UEFA Kupası’yla tavan yaptı.