Mirsad, Ülker'e çok kızgın

Potaların hırçın çocuğu, kazanmaktan başka birşey düşünmeyen, top eline geçince babasını bile tanımayan Mirsad Türkcan'la...
Haber: İSMET BADEM / Arşivi

BORMIO - Potaların hırçın çocuğu, kazanmaktan başka birşey düşünmeyen, top eline geçince babasını bile tanımayan Mirsad Türkcan'la yaklaşan Avrupa Şampiyonası'nı, Milli Takım'ın artı ve eksilerini, transferde CSKA Moskova'yı nasıl tercih ettiğini konuştuk... İşte Dev Adamlar'ın İtalya'da süren hazırlık kampında Mirsad'la yaptığımız sohbetten satırbaşları:

  • "Bir basketbolcu tüm kazancını transfere bağlarsa ve bunun ne zaman gerçekleşeceği belli olmazsa, işte o zaman uykusuz geceler başlıyor. Nihayet hangi takımda oynayacağım belli oldu da, rahat nefes alabildim. Siena'dan alacağımı da aldım. İki gün içinde Rusya'ya gidip, iki senelik 2.5 milyon dolara imza attım. Şimdi çok huzurluyum. Belimdeki ağrı geçsin, sonra beni seyredin"
  • "İki senedir Türkiye'ye dönmek, özellikle de Ülker'de oynamak istiyordum. Ne oluyor, bilemiyorum. Benimle konuşuyorlar ancak hiçbir netice yok. Sırf onlar için pek çok dış transfer teklifini beklettim. Ülker büyük bir camia. Bana ihtiyaçları olmayabilir ama Siena'dayken onlara iki maçta da iyi cevap vermiştim. Benim oynadığım Siena Final Four'a kaldı. Onlarsa beni ucuza kapatmaya çalıştılar. Kızgınım."
    Hedefimiz Final Four
  • "CSKA Moskova'da coach'umuz Dusan Ivkovic, dünya çapında üne sahiptir. Çok başarılı bir antrenör. O sahaya çıkmadan hiçbir oyuncu sahaya girip, bırakın potaya atmak, topu yere bile vuramaz. Benim transferimi çok istedi. MVP (En Değerli Oyuncu) olduğum zaman beni ilk arayanlardandı. Tebrik edip, beni takımında görmek istediğini söyledi. CSKA'da transferler sürüyor. Şu an bile Final Four'a gidecek kadro hazır. Marcus Brown, Dragan Tarlac ve diğerleri..."
  • "Çok sevdiğim bir kız arkadaşım var. Bosnalı, adı Dalya. Ailesi Türkiye'de. Transferim konusunda ona mutlaka danışırım. O bana 'Nereye gidersen git, en fazla iki transferin var. Mutlaka değerlendir. Ben seninle her yere gelirim' dedi. Ben de onun gelmesi şartıyla Moskova'yı seçtim. Artık yaşlandığımı hissediyorum. Evlenme zamanı geldi. Çok sevdiğim Dalya ile yakında evleneceğim."