Mladenov'un en zor haftası

CSKA Sofya Teknik Direktörü Stoyço Mladenov, kariyerinin en sıkıntılı günlerini yaşadığını söyledi. Bulgaristan televizyonundaki spor programına katılan Bulgar çalıştırıcı, aksiliklerin Piyunik maçıyla başladığını vurgulayarak, "Zaten kadro yetersizliği nedeniyle sıkıntı yaşıyorduk.

SOFYA - CSKA Sofya Teknik Direktörü Stoyço Mladenov, kariyerinin en sıkıntılı günlerini yaşadığını söyledi. Bulgaristan televizyonundaki spor programına katılan Bulgar çalıştırıcı, aksiliklerin Piyunik maçıyla başladığını vurgulayarak, "Zaten kadro yetersizliği nedeniyle sıkıntı yaşıyorduk. Aldığımız 3-0'lık Galatasaray yenilgisinin ardından sorunlar iyice gün yüzüne çıktı. Aslında rakibimizin güçlü olduğunu biliyorduk ama yine de şansımız vardı. Ancak çok kötü oynadık" dedi.
Mladenov'un, ligdeki en önemli rakibi Levski Sofya tarafından alay konusu olması da dikkati çekiyor. Levski Sofya taraftarları, Mladenov'un adını Stoyço'dan 'Troyço'ya değiştirerek, Bulgarca'da 'üçlük', veya 'üç yiyen' anlamına gelen bu takma adıyla, CSKA Sofya'nın üç gollü yenilgisine esprili bir yaklaşım sergilediler. Mladenov'un da, "Niye Troyço olayım? Levski'nin stadında onları yenerek şampiyon olduğumuz için mi?" diye karşılık vermesiyle ortalık karıştı. CSKA Sofya kulübü yönetimi, Levski Sofya'ya, teknik direktör Mladenov'un sözleri yüzünden bir özür mektubu yollarken, federasyonun Bulgar hocaya para cezası vermesi de bekleniyor.
27 Ağustos günü yapılacak rövanş maçında olağanüstü güvenlik önlemlerinin alınacağı açıklandı. Maçın oynanacağı Borisova Gradina Stadı'nda güvenliğin sağlanması amacıyla 12'si atlı bin 200 polis ile uyuşturucu ve patlayıcı bulmak üzere eğitilmiş 10 köpek görevlendirilecek. Koyu bir CSKA Sofya taraftarı olan Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pirvanov'un, rövanş maçını izlemek üzere özel davetiye aldığını ifade eden yetkililer, Türkiye'den gelecek çok sayıdaki üst düzey yetkilinin yanısıra Bulgar politikacıların da statta olacağını açıkladılar.