Monaco Prensi yine Fernando Alonso

Monaco'da şampiyon değişmedi ve geçen yıl olduğu gibi Fernando Alonso, damalı bayrağı ilk gören isim oldu. McLaren pilotu, 1 saat 40 dakika 29.329 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıkarken, kariyerinin de 17. zaferini elde etti.

MONTE CARLO - Monaco'da şampiyon değişmedi ve geçen yıl olduğu gibi Fernando Alonso, damalı bayrağı ilk gören isim oldu. McLaren pilotu, 1 saat 40 dakika 29.329 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıkarken, kariyerinin de 17. zaferini elde etti. Yarışta Alonso'nun takım arkadaşı İngiliz Lewis Hamilton dört saniye geriden ikinci, Ferrari'den Felipe Massa üçüncü, Renault'dan Giancarlo Fisichella da dördüncü oldu.
Hamilton böylece ilk sezonunda üst üste beşinci yarışında dereceye girmeyi başardı. Bu isimleri sırasıyla takip eden Robert Kubica, Nick Heidfeld, Alexander Wurz ve Kimi Raikkonen takımlarına puan kazandırdı.
18 aracın tamamladığı yarışta yalnızca Albers, Sutil, Webber ve Liuzzi dereceye giremedi. Pilotlar klasmanında Alonso ve Hamilton 38'er puanla zirveyi paylaşırken, markalarda da McLaren puanını 76'ya yükseltti ve Ferrari'yle arasındaki puan farkı 20 oldu. (Spor Servisi)