Monaco'da hata affetmeyen bir yarış

Formula 1'in tek sokak yarışı olan Monaco Grand Prix'si dün serbest antrenman turlarıyla başladı. Monte Carlo sokaklarında bugün sıralama turları koşulurken, büyük yarış ise yarın gerçekleştirilecek.

MONTE CARLO - Formula 1'in tek sokak yarışı olan Monaco Grand Prix'si dün serbest antrenman turlarıyla başladı. Monte Carlo sokaklarında bugün sıralama turları koşulurken, büyük yarış ise yarın gerçekleştirilecek. 3.340 kilometre uzunluğundaki pistte sıralama turları bugün 15.00'te başlayacak ve CNN Turk'ten de naklen yayımlanacak. Oldukça dar sokakları, tünelleri ve tehlikeli dönüşleriyle sürücüleri yoran pist, hatayı affetmeyen pist olarak tanımlanıyor. Geçiş için çok şansın olmadığı pistte sıralama turlarının önemi büyük. Monte Carlo'da pilotların bir tur boyunca 50 kez vites değiştirmek zorunda kalmaları ise yarışın ayrı bir zorluğu olarak dikkat çekiyor.
Monaco Grand Prix'si öncesi McLaren'den Lewis Hamilton 30 puanla lider durumda bulunurken, onu 28 puanlı takım arkadaşı Fernando Alonso izliyor. Takımlar klasmanı lideri ise 58 puanlı McLaren. Monaco'da geçen yıl yapılan yarışı, sezon sonunda dünya şampiyonluğu da elde eden Fernando Alonso kazanmıştı. (Spor Servisi)