Moratti'den Terim'e davet

"Başkanımla görüştük. Yola birlikte devam edeceğiz. Ancak Şampiyonlar Ligi Kupası'na ya da lig şampiyonluğuna ulaşamazsak, bir yıllık ücretimi almayacağım." Bu sözler İnter Teknik Direktörü Hector Cuper'e ait.
Haber: MEHMET ALİ SABUNCU / Arşivi

İSTANBUL - "Başkanımla görüştük. Yola birlikte devam edeceğiz. Ancak Şampiyonlar Ligi Kupası'na ya da lig şampiyonluğuna ulaşamazsak, bir yıllık ücretimi almayacağım." Bu sözler İnter Teknik Direktörü Hector Cuper'e ait. Ancak madalyonun diğer yüzünde farklı gelişmeler var. İnter başkanı Massimo Moratti'nin, Fatih Terim'i aradığı ve sezon sonu İtalya'ya çağırdığı öğrenildi. Cuper' memnun olmayan Moratti'nin, geçtiğimiz günlerde Terim'i arayarak, "Lig bitiminde İtalya'ya gel, görüşelim" dediği kaydedildi. Moratti'nin, Milan'dayken sergilediği hırslı tavırları nedeniyle Terim'i istediği öğrenildi. Emre ve Okan'ın da Çizme ekibinde oynaması, Terim'in kararında rol oynayacak.
İlk düş kırıklığı
Şampiyonluk şansını mucizelere bırakan Galatasaray'da, Terim, ilk 'düş kırıklığı'nı yaşamak üzere. 1996 yılında Galatasaray'ın teknik patronluğuna soyunan Terim, Sarı-Kırmızılı ekipte görev yaptığı 4 yıl boyunca takımını şampiyonluğa taşıdı. 1999-2000 sezonunda ise UEFA Kupası'nı Türkiye'ye getirdi. 2001-02 sezonunun bitimine haftalar kala başkanlık yarışını kazanan Özhan Canaydın, ilk icraatını Terim'i takımın başına getirerek yaptı.
Terim, başarıdan başarıya götürdüğü Galatasaray'ın başındaki 5. sezonunu kupasız kapatmayla karşı karşıya kaldı. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılan ve ilk grup maçları sonunda kupaya veda eden Terim'in Galatasaray'ı, Türkiye Kupası'nda da Malatyaspor'a elenmekten kurtulamadı. Galatasaray, Terim'in de deyimiyle 'şampiyonluğu mucizelere' bırakırken, başarılı teknik adam da takımı şampiyon olamaması durumunda Sarı-Kırmızılı ekipte ilk kez 'düş kırıklığı' yaşamış ve ilk kez bir sezonu kupa almadan kapatmış olacak.