Moskova gözyaşlarına hâlâ inanmıyor

Eurolig'de ilk tur grup maçları geride kalırken, bir üst tura yükselen takımlar belli oldu. Efes Pilsen'in yoluna devam ettiği, Fenerbahçe Ülker'in ise bu sezonluk nokta koyduğu Avrupa macerasında...

İSTANBUL - Eurolig'de ilk tur grup maçları geride kalırken, bir üst tura yükselen takımlar belli oldu. Efes Pilsen'in yoluna devam ettiği, Fenerbahçe Ülker'in ise bu sezonluk nokta koyduğu Avrupa macerasında, iki takım da son hafta Moskova takımları karşısında sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Fenerbahçe Ülker, mucize kovaladığı son hafta Moskovalıların geçtiğimiz sezon Eurolig'de şampiyonluğa ulaşmış CSKA'sı önünde tutunamazken, Efes Pilsen ise grup üçüncülüğü için sahaya çıktığı haftada Dinamo'ya yenilince üst tur kuraları için ancak üçüncü torbada yer bulabildi.
Fenerbahçe'ye son darbeyi vuran CSKA, ilk tur gruplarının en başarılı takımı olurken, Panathinaikos ve Tau Ceramica da gruplarını lider olarak tamamladı. Rusya, iki takımla katıldığı ligde en iyi galibiyet yüzdesine sahip ülke olurken, Yunan ve İspanyol takımları da ilk turu fire vermeden geçtiler.
'En Değerli Oyuncu' kategorisinde, grup maçlarının ardından zirvede yer alan isim Maccabi'nin Hırvat pivotu Nikola Vujçiç olurken, sayı kralığında Barcelona'lı Juan Carlos Navarro, ribauntta Zalgiris'li Tanoka Beard, asistte CSKA'lı Theo Papaloukas, blokta ise Efes Pilsen'li Marcus Haislip liderlik koltuğuna oturdular. (Spor Servisi)