Moskova'ya iki veda daha

Moskova'ya iki veda daha
Moskova'ya iki veda daha
Dünya Atletizm Şampiyonası'nın 3. günü de hüsranla sona erdi. Ercüment Olgundeniz disk atmada, Tarık Langat Akdağ ise 3000 engellide elendi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da devam etmekte olan 14. Dünya Atletizm Şampiyonası’nın üçüncü gününde sabah senasında iki atletimiz sahne aldı. Erkekler disk atmada 2012’de kaydettiği 67.50 metrelik derecesiyle Türkiye rekorunu elinde tutan atletimiz Ercüment Olgundeniz 60.81 metre ile 30 atlet arasında 17. sırada yer aldı ve en iyi 12 derecenin finale çıktığı serilerde elendi.
Ercüment’ten sonra sahaya çıkan diğer sporcumuz ise erkekler 3000 metre engellide 8:17.85’le geçen yaz Londra Olimpiyatları’nda Türkiye rekoru kıran Tarık Langat Akdağ oldu. Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda ve geçen sene Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan milli atlet, üçüncü ve son seride piste çıktı. 8:34.97’lik derecesiyle serisini 11. sırada tamamlayan Tarık Langat Akdağ, genel sıralamada ise 35 atlet içinde 30 olarak final göremedi.
Gündüz seansı boş kaldı
Pazartesi günü gündüz seansına beklenen ilgi gösterilmedi. Oldukça sıcak geçen ve atletleri zorlayan ilk iki günün aksine Moskova’da parçalı bulutlu ve serin bir havada hâkimdi.

MOLINE DÜŞTÜ
ROSOLOVA TESELLİ ETTİ

Gündüz seansında kadınlar 400 metre engellide de seriler koşuldu. İlk seride piste çıkan ABD ’li atlet Georganne Moline, yedinci engele takılarak düştü. Yarışı o ana kadar önde götüren atlet ayağa kalkıp yarışı noktalasa da 59.05’lik derecesi elenmesini önleyemedi. 55.44’le serinin galibi Çek atlet Denisa Rosolova yarıştan sonra gözyaşlarını tutamayan atleti teselli etti. 1990 doğumlu Moline haziran ayında ABD kolej şampiyonasında 53.72 koşmuştu.