Mosturoğlu: Artık bizden çekiniyorlar

Fenerbahçe cephesi, Sevilla eşleşmesini memnuniyetle karşıladı. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Sevilla'nın kendi oyun anlayışlarına uygun bir yapıda oynadığını ve özellikle İstanbul'daki ilk maçı...

İSTANBUL - Fenerbahçe cephesi, Sevilla eşleşmesini memnuniyetle karşıladı. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Sevilla'nın kendi oyun anlayışlarına uygun bir yapıda oynadığını ve özellikle İstanbul'daki ilk maçı taraftarlarının büyük desteğiyle kazanabileceklerini dile getirerek "Son iki yılda çok büyük bir aşama kaydettik ve rakiplerin çekindiği bir takım haline geldik" diye konuştu. Mosturoğlu, kura çekimi sırasında görüştüğü Milan ve Manchester United gibi 'dev takımlar'ın yöneticilerinin kendileriyle eşleşmeyi istemediğine dikkat çekerek "Tüm rakip yöneticiler yırtıcı ve ofansif oynadığımız biliyorlar ve bu yüzden istenilen bir rakip değildik. Sanırım Sevilla tarafı da bu eşleşmeden pek memnun değil" dedi.
Teknik Direktörü Zico ise Sevilla'nın çok iyi bir ekip olduğunu belirterek şunları söyledi: "Arsenal'in bulunduğu gruptan lider olarak çıktılar. Futbolcuları tek tek ele aldığınızda çok koordineli maçlar çıkartıyorlar. İnsanlar Sevilla'nın tarihine bakıp çok büyük başarılar olmadığını düşünüp, küçümseyebilirler. Ama Avrupa'da gerçekten birbirine çok uyumlu maçlar çıkarttığını görüyorum, bu yüzden de zorlu bir rakip olduğunu düşünüyorum." (Spor Servisi)