Mosturoğlu söyledi, Aziz Yıldırım duygulandı

Mosturoğlu söyledi, Aziz Yıldırım duygulandı
Mosturoğlu söyledi, Aziz Yıldırım duygulandı
İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun kürsüye çıkıp konuşmaları sırasında Aziz Yıldırım'ın duygulandığı görüldü.

İSTANBUL - İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Recep Özcan tarafından açılan davada 24 Mayıs'ta verdiği ara kararla Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Mehmet Şekip Mosturoğlu'nun, "KÖTÜ ŞÖHRET SAHİBİ" olup olmadıkları yönünde araştırılması gereken bir hukuki delil ve belirsizlik oluştuğundan araştırma süresince bu kişilerin kulüp üyelikleri sebebiyle bulundukları görevlerinden uzaklaştırılmalarına karar vermişti. Aynı mahkeme bu kararın Fenerbahçe Spor Kulübü Tüzüğü'nün 6 ve 16. maddeleri kapsamında değerlendirilmek üzere en kısa sürede olağanüstü genel kurula gidilmesi kaydıyla kaldırmış ve anılan mahkeme kararlarına uygun şekilde adı geçenlerin üyelik durumlarının görüşülmesi ve değerlendirilmesine hükmetmişti. 

Aziz Yıldırım, Eyüboğlu'nu kapıda yakaladı: Özür dile!

Fenerbahçe Kongresi'nde bu durum gündem maddesine alındı ve üyelerin oyuna sunuldu. Bugüne kadar Fenerbahçe tarihinde hiç görülmemiş bu durumun sonucunda 3 ismin de kötü şöhret sahibi olmadıkları oy birliği ile kabul edildi.
Bu arada "kötü şöhret" oylamasında diğer başkan adayları da ve Mehmet Ali Aydınlar tarafında olan üyeler de Yıldırım, Ekşioğlu ve Mosturoğlu'nun şöhreti kötüye kullanmadıklarına dair olumlu bildiride bulanarak oy birliğine katıldılar. 

Kupalı ve TOMA'lı Fenerbahçe kongresi

Ancak bu sırada Aziz Yıldırım ve yönetimi destekleyenler ile yönetime muhalif grup taraftarları arasında sataşmalar yaşandı. Kötü şöhret oylaması sırasında salonun hemen hemen tamamı olumlu bir şekilde el kaldırıp oylarken, muhalefet kanadına seslenen üyelerin "hadi kaldırsanıza" şeklindeki sözleri bir anda gerginlik yarattı.
Oylamanın ardından salon, "Her zaman her yerde en büyük Fener" şeklinde sloganlar atıldı. Oylama için söz alan İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun konuşmaları sırasında da Aziz Yıldırım'ın duygulandığı görüldü.
(UĞUR DEMİRKIRDI-HAKAN TARHAN- ALİ DANAŞ- CEMAL KÖYÜK / DHA)