Motor sesleri 'İstanbul Park'a yayılır

MotoGP Türkiye Grand Prix'si bugün antrenman turlarıyla başlıyor. Sıralama turları öncesinde takımlar performanslarını test edecek ve İstanbul Park'ı zorlu pistine alışmaya çalışacak.

İSTANBUL - MotoGP Türkiye Grand Prix'si bugün antrenman turlarıyla başlıyor. Sıralama turları öncesinde takımlar performanslarını test edecek ve İstanbul Park'ı zorlu pistine alışmaya çalışacak. Antrenmanlar öncesinde dün 'basın turları' vardı. İşte pilotlardan bazı notlar:
Marco Melandri (Honda Gresini): İlk andan itibaren İstanbul Park'ı sevmiştim. Benim stilim için bu pistin tasarımı çok uygun görünüyor. Özellikle sekizinci viraj benim en sevdiğim viraj. Ama herkes bu virajdan korkuyor.
Valentino Rossi (Fiat Yamaha): İstanbul Park'ın Zor noktaları ve virajları var. Neler olacağını kestirmeniz güç. Burası favori pistlerimden biri değil, hiç kazanamadım. Umarım hafta sonu bizim için iyi geçecek.
Nicky Hayden (Repsol Honda): İlk iki yarıştaki sonuçlarımdan memnun değilim. Bu hafta sonu işleri değiştirmeyi düşünüyorum. Yarışı büyük heyecanla bekliyorum.
Chris Vermeulen (Rizla Suzuki): Burada ilk pol pozisyonunu kazanan pilot olduğum için, güzel anılarım var. Zorlu pistte iyi bir iş çıkarmak istiyoruz. (Spor Servisi)