Motta: Bunu anlamış değilim

Motta: Bunu anlamış değilim
Motta: Bunu anlamış değilim
Beşiktaşlı futbolcu Motta, "Almeida ile aynı hareketi yaptık. Ama o sarı, ben direkt kırmızı kart gördüm" dedi.

ANTALYA - Hazırlık maçında dün Almanya 1. Lig takımlarından Borussia Mönchengladbach ile karşılaştıklarını ve iyi bir maç oynadıklarını belirten Ramon Motta, "Rakibimiz, Alman mantalitesinde düzenli oynayan bir takımdı. Biz de yeteri kadar düzenli bir oyun ortaya koyduk" dedi.

Büyük çelişki! TFF'den şaşırtan karar


Motta, sol bek bölgesinde İsmail Köybaşı, Uğur Boral ve zaman zaman Hutchinson'ın oynadığını, bununla ilgili rekabet konusundaki bir soru üzerine, "Geldiğimden beri bu takımda oynayabileceğimi gösterdiğime inanıyorum. Rekabet ettiğim çok kaliteli arkadaşlarım var, bu da takımın faydasına. Beşiktaş 'ta kalmak istiyorum ve burayla özdeşleştiğime inanıyorum. Taraftarla aramızda çok iyi bir diyalog var. Saha içindeki rekabet, Beşiktaş için faydalı olacaktır" yanıtını verdi.

Gördüğü kırmızı kartlarla ilgili görüşlerini de açıklayan Motta, şunları söyledi:
"Hiçbir zaman kasıtlı olarak ya da aşırı sertlikten dolayı kırmızı kart görmedim. Kasımpaşa maçında Almeida ile aynı sebepten dolayı kırmızı kart gördük. İkimiz de aynı hareketi yaptık ama Almeida sarı kart, ben direkt kırmızı kart gördüm, bunu anlamış değilim. Agresif bir oyuncuyum ama topa sertim. Sertliği de takım kazansın diye kullanan bir oyuncuyum. Asla rakibi sakatlamak gibi bir niyetim olmaz. Bu konuda hem yönetim, hem de Önder Özen ile görüşmelerim oldu. Oynadığım maçlarda iki kırmızı kart görmem doğru değil, bundan sonra daha dikkatli olacağım."

Brezilyalı futbolcu, Kasımpaşa maçının tekrarlanma kararı üzerine yaptığı değerlendirmede ise "Bizim için oyun olarak iyi ama üzücü şekilde kaybettiğimiz bir maçtı. Artık düşüncemiz bu maçı kazanıp ilk sıradaki takıma daha çok yaklaşmak. Hazırlıklarımızı iyi bir şekilde sürdürüyoruz ve bu maçı kazanmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Brezilya'da şampiyonluğa oynayan takımlarda forma giydiğinin ve ilk kez ülkesinin dışında futbol oynadığının hatırlatılması üzerine ise Motta, " İstanbul 'a geldiğimde hiçbir adaptasyon problemi yaşamadım. Türk insanı çok sıcak ve İstanbul'da Brezilya'ya benzer bir hayat sürülüyor. Kulüpte de iyi karşılandım. Takım olarak tek düşüncemiz şampiyon olmak. Bundan önce oynadığım takımlarda yaşadığım gibi aynı havayı yaşıyorum. Beşiktaş, her zaman zirveye oynayan bir takımdır ve öyle olacaktır" diye konuştu.

Federasyon fena karıştı!


KERİM FREİ: DAHA ÇOK FORMA ŞANSI BULMAK İSTİYORUM

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Kerim Frei ise çok güzel bir tesiste kamp dönemini geçirdiklerini, takımdaki arkadaşlığın da üst düzeyde olduğunu belirtti.

Kerim Frei, kendisine yöneltilen "Avusturya doğumlu, İsviçre altyapısında yetişti, İngiltere'de forma giydi, şimdi Türkiye 'de oynuyor. Bu kendisinde nasıl bir psikoloji yaratıyor?" şeklindeki soruya, "Gayet iyiyim çünkü burada büyük bir kulüpte oynuyorum. Futbol kültürü İngiltere'den farklı ama her geçen gün alışıyor ve daha iyiye gidiyorum" şeklinde yanıtladı.

Kerim Frei, farklı kültür ve futbol yapısı nedeniyle biraz zamana ihtiyacı olduğunun altını çizerek, kendisini Türk hissettiği için Türk Milli Takımı'nı seçtiğini sözlerine ekledi. (AA)

Zekeriya Alp'e istifa çağrısı