Mourinho bir iyi bir kötü!

Mourinho bir iyi bir kötü!
Mourinho bir iyi bir kötü!
Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Portekizli teknik adam Mancini'nin yemek teklifini reddetti, Galatasaray'daki bazı oyuncuları övdü.

Mourinho, Mancini'nin maçtan sonra yemek yiyebiliriz sözüne karşılık "Aynı görevi yapıyor olabiliriz ama yemek yemeğe gerek yok" cevabını verdi. Portekizli teknik adam, "Bu maç bizim için çok önemli. İlk maçta bir takım ilk yarıda, diğeri ise ikinci yarıda iyiydi. Rövanş maçı da kolay geçmeyecek. Rakibimiz son ana kadar savaşacaktır" dedi.

Mouringo, " Drogba 26 yaşındaki gibi değil elbette ama dünyanın en iyilerinden. Onunla bir gün tekrar çalışır mıyım bilmiyorum, buna Chelsea karar verecek. Ancak bir gün onunla tekrar çalışmak istiyorum. Bu futbolcu olarak mı olur, antrenör olarak mı, temsilci olarak mı olur bilmiyorum" şeklinde konuştu.

Mancini'nin maçı kazanırlarsa maçtan sonra kendisiyle yemek yiyebileceğini ve hesabı ödeyeceğini söylediği belirtilerek, İtalyan hocayla yemek yemeyi düşünüp düşünmediği sorulan Mourinho, "Hayır. Maç kaybedilip kazanıldıktan sonra karar vermem. Önceden karar veririm. Ben maçtan sonra boş gün vereceksem kazansam da kaybetsem de veririm. Aynı görevi yapıyor olabiliriz diye maçtan sonra yemek yememiz gerekmiyor" cevabını verdi.

Başarılı teknik adam, "Birçok kaliteli Türk futbolcu tanıyorum ama ilgilenmiyorum. Çünkü Türkiye 'de bu futbolculara çok fazla ücret ödeniyor" diye konuştu.

Eski öğrencisi Sneijder ile ilgili soru üzerine ise Mourinho, "Bana göre dünyanın en iyi 3 10 numarasından biri" dedi.