Mourinho: Costa'yı çok ucuza aldık

Mourinho: Costa'yı çok ucuza aldık
Mourinho: Costa'yı çok ucuza aldık
Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, Atletico Madrid'ten transfer edilen Diego Costa'nın aradıkları golcü olduğunu ve çok ucuza aldıklarını söyledi.

ANKARA - Chelsea'nin Real Sociedad'ı 2-0 yendiği hazırlık maçında ilk 8 dakikada attığı gollerle takımına galibiyeti getiren Diego Costa hakkında karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulunan jOSE Mourinho, Brezilya asıllı İspanyol golcüden övgüyle bahsetti.

Uzun zamandır Costa gibi golcüyü takıma kazandırmak istediğini belirten Portekizli teknik adam, "Diego sadece golcü birisi değil, aynı zamanda çok çalışkan bir takım oyuncusu. Defansa yardımı, düşünce tarzı ve hırsıyla da öne çıkıyor" dedi.

Geçen sezon ara transfer döneminde golcü almamalarının nedenin Costa olduğunu vurgulayan Mourinho, "Onu transfer edebilmek için bir yıl bekledik. Artık ona sahibiz ve umarım her şey güzel olacak. Premier Lig 'e de alıştı" ifadesini kullandı.

Atletico Madrid'ten 38 milyon Euro karşılığında transfer edilen Costa'ya ödenen bonservis bedelini az bulduğunu söyleyen Portekizli çalıştırıcı, "Ne kadar çılgın bir transfer piyasası olduğunu ve futbolcuların değerinin yüksekliğini göze alırsak, Costa'yı çok ucuza aldık" değerlendirmesinde bulundu. (AA)