Mourinho için sert yorumlar

Mourinho için sert yorumlar
Mourinho için sert yorumlar
İngiliz basını, Chelsea Menajeri Jose Mourinho'yu bu sezon ilk defa sert bir şekilde eleştirdi.

LONDRA - Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi'nde PSG’ye 3-1 kaybedince İngiliz futbol otoritelerinin tepkisini çekti.

Maçtan sonra futbolcularından 'Şapşallar" diye bahseden ve yedikleri üçüncü gol için görüşü sorulduğunda 'Komik gol' yanıtını veren Portekizli çalıştırıcı, karşılaşmayı İngiltere ’de canlı veren Sky tarafından mağlubiyetin sorumlusu olarak gösterildi.

Sun gazetesi yazarı Rob Beasley, "Jose Mourinho’nun savunması yok” başlıklı yazısında, "Mourinho sürekli bu sezon forvet oyuncularından şikayet ediyor. Crystal Palace’da Cumartesi günü John Terrry’nin kendi kalesine attığı gol Chelsea’yi liderlikten etti. Şimdi de Şampiyonlar Ligi böyle fiyaskolar nedeniyle tehlikede” yorumunda bulundu.

Paris’te sergilenen futbolun Chelsea’yi zor durumda bıraktığını yazan The Sun, David Luis’in kendi kalesine attığı gol ve kaleci Ptr Chech’ın üçüncü goldeki hatası nedeniyle Mourinho’nun, defans hattından "Şapşalllar" diye bahsettiğini belirtti.

Daily Mirror “Paris patlatıcısı” manşetli haberinde, tecrübeli hocanın "Savunmamız şaka olmalı. Takımda gerçek bir forvet oyuncum yok" şeklindeki sözlerine vurgu yaptı. Metro gazetesi ise "Jose, Luiz topuyla vuruldu” manşetini attı. Faruk ZABCI (DHA)