Mourinho için şoke eden iddia

Mourinho için şoke eden iddia
Mourinho için şoke eden iddia
Dünyaca ünlü teknik adam Mourinho'nun, Real Madrid'i çalıştırdığı dönemde futbolculara küfür ettiği iddiası, futbol kamuoyunun gündemine oturdu.

LONDRA - İspanyol Diego Torres'in kaleme aldığı "Özel kişi: Jose Mourinho'nun karanlık tarafı (The Special One: The Dark Side of Jose Mourinho)" adlı kitap , Jose Mourinho'nun Real Madrid'i çalıştırdığı dönemle ilgili ciddi iddialar içeriyor.

Mourinho için sert yorumlar


İngiliz basınında yer alan habere göre, 16 Nisan 2011 tarihinde Real Madrid ile Barcelona arasında oynanacak lig maçına saatler kala, İspanyol Marca gazetesi Madrid temsilcisinin ilk 11'ini internet sitesinden duyurdu. Kitaptan yapılan alıntıda, bu duruma çok sinirlenen Portekizli teknik adamın, futbolculara "Hepiniz hainsiniz. Sizden kadroyla ilgili kimseyle konuşmamanızı istemiştim fakat bana ihanet ettiniz. Bu, benim tarafımda olmadığınızı gösterir. Hepiniz o... çocuğusunuz" dediği iddia ediliyor.   

Sinirlerine hakim olamayan ve futbolcularını kendisini yalnız bırakmakla suçlayan Portekizli çalıştırıcının, "Soyunma odasında tek arkadaşım Granero. Ona da güvenebilir miyim emin değilim. Hayatımda çalıştırdığım en hain kadrosunuz" şeklinde ağır ithamlarda bulunduğu ileri sürülüyor. Söz konusu karşılaşma Messi ve Ronaldo'nun karşılıklı golleriyle 1-1 berabere bitmişti.

2010-2013 yılları arasında Real Madrid'i çalıştıran ve Madrid ekibiyle lig şampiyonluğunun yanı sıra Kral Kupası ve Süper Kupa'yı kazanan Mourinho, bu sezon öncesinde Chelsea ile anlaşma sağladı. Londra ekibine ikinci dönemi için gelen Portekizli teknik adam, düzenlenen ilk basın toplantısında kendisi için "Özel kişi (The Special One)" ifadesini kullanmıştı. (AA)

Mourinho şaşırttı: Şampiyonluk imkansız