Mourinho: İhanete uğradım!

Mourinho: İhanete uğradım!
Mourinho: İhanete uğradım!
İngiliz basını, Chelsea Menajeri Jose Mourinho'nun, "Futbolcularımın ihanetine uğradım" sözlerini manşete çıkardı.

LONDRA - İngiltere'de yayınlanan gazetelerin çoğu, Chelsea'nin başında sıkıntılı günler geçiren Jose Mourinho'nun, Premier Lig'de 2-1 mağlup oldukları Leicester City maçından sonraki "Futbolcularımın ihanetine uğradım" sözlerine geniş yer ayırdı.

Futbolcularını işine ihanet etmekle suçlayan tecrübeli teknik direktör, "İşimin ihanete uğradığını hissediyorum. İlk dörde artık giremeyiz. Bu maç için dört gün çalıştım, rakiplere karşı her şeyi hazırladım. Attıkları golleri inceleyerek dört hareketi futbolcularıma çalıştırdım. Oyuncularım en az üç gün süren idmanlarda tüm bilgileri aldılar. İçten dürüst futbolcular olduklarını biliyorum. Sorun onlara, doğru söylediğimi kabul edecekler. Çalıştırdığım iki durumda birinci ve ikinci golü yediler" ifadelerini kullandı.

Görevine son verilmesi tehlikesiyle karşı karşıya olan Portekizli hoca, "Kalmak istiyorum. Umarım yönetim kurulu ve Sayın Abramovich de kalmamı istiyorlardır" dedi.

The Sun, spor manşetini "İhanete uğradım" haberine ayırdı. Daily Mirror ise "İhanete uğradı" manşetli haberinde, Mourinho'nun saldırıya geçtiğini yazdı. Chelsea'nin ilk 4'e kalma şansı kalmamasına rağmen 'özel biri'nin görevini bırakmadığı vurgulandı. Faruk ZABCI (DHA)