Mourinho: Kontrol bizdeydi

Mourinho: Kontrol bizdeydi
Mourinho: Kontrol bizdeydi
Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, 1-1'in rövanşında 2-0 kazandıkları Galatasaray maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Mourinho, "Tamamen kontrol bizdeydi. 90 dakika birbirine kenetlenmiş, odaklanmış ve 1-1'lik maçtan sonra tamamen bütünlük sağlayan oyuncuların zaferi oldu. İngiliz takımlarının sürekli kaybettiği dönemde ilk ayakta iyi bir sonuç almıştık ve iyi bitirdik. Manchester United'ın da yarın şansı var" dedi. 

Portekizli teknik adam, sözlerine şöyle devam etti:

"2-0 ilk yarı için yeterli bir skor değildi. Atılacak bir gol maçı değişik bir yere götürebilirdi. Ancak Galatasaray iyi değildi, farkı açmak isterdik ama kontrolümüzde maçı bitirdik. Hakemin verdiği iki sarı kartı beğenmedim ama oldukça iyi bir maç çıkardı. Drogba aslında takımının oyun şeklinden dolayı zorlandı. İleride yalnız adam olarak kalırsanız her hücum oyuncusu için bu zor olur. Biz de Drogba'yı iyi savunduk."

Bundan sonra gelecek rakipleriyle ilgili bir soru üzerine de Mourinho, "Bundan sonra bütün takımlar güçlü, herhangi bir rakip olabilir, isim önemli değil. Şampiyonlar Ligi'nde 120 kadar maç oynadım, çeyrek finalde elenmeyi hiç düşünmedim" ifadelerini kullandı