Mourinho'dan Drogba'ya telefon

Mourinho'dan Drogba'ya telefon
Mourinho'dan Drogba'ya telefon
Galatasaray'ın Fildişi Sahilli yıldızı, Chelsea Menajeri, Mourinho'dan gelen transfer teklifini geri çevirdi.

Didier Drogba'nın Türkiye temsilcisi FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan, "Jose Mourinho, Drogba'ya aradı ve kendisini Chelsea'da görmek istediğini söyledi. Drogba, Mourinho'yu çok sever, ikisi arasında sevgi ve saygıya dayalı özel bir bağ vardır. Ama Drogba, Galatasaray 'da çok mutlu olduğunu ve kesinlikle Galatasaray'dan ayrılmak istemediğini Mourinho'ya iletti. Güzel bir dille Chelsea'ye gelmeyeceğini söyledi" dedi.

Digne'den Galatasaray açıklaması


"GALATASARAY'I SEVDİĞİ İÇİN GİTMEK İSTEMEDİ"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Çalışkan, Chelsea'ye kırgınlığı yok. Drogba 8 yıl oynadı orada. Chelsea'ye çok şey verdi; ama Chelsea da Drogba'ya çok şey kattı. Son 10 yılda dünya futboluna baktığımızda forvet olarak Drogba vardır. Bir numaradır. Bun da Chelsea'nin büyük payı vardır. Dolayısıyla Chelsea'ye kırgınlığı yok; Galatasaray'ı çok sevdiği için Chelsea'nin teklifini reddetti" ifadalerini kullandı.

"BU SEZON ÇOK DAHA İYİ BİR DROGBA İZLEYECEĞİZ"

Ceylan Çalışkan, "Drogba, bu yıl geçen sezona oranla çok daha iyi olacaktır; çünkü geçen sezon hazırlık yapamadan, Galatasaray'a transfer oldu. Bu sezon kamp çalışmalarına katılacak. Kendisi de bunu hep söyledi. Yüzde 60-65 performansla oynadı; ama bu sezon çok daha iyi olacak" dedi.

"TFF 3 Temmuz'u mükemmel yönetti"


"CHEDJOU, UJFALUSI'NİN DAHA İYİSİ"

Aurelien Chedjou'nun Galatasaray'a kazandırılmasında büyük payı olan Ceylan Çalışkan, "Chedjou'yu 9 yıldır tanıyorum. Çok sağlam bir karaktere sahip. Kültürlü, bilgili ve son derec tutarlı bir insan. Fransa'nın en iyi defans oyuncularından bir tanesidir. Biz Ocak ayında bir girişimde bulunduk; ama Lille Kulübü 12 milyon euro gibi bir rakam istedi. Bu astronomik bir rakam; bu nedenle Ocak'ta transferi gerçekleşmemişti. Ama şimdi bu transfer döneminde yarı fiyatına transfer ettik. Chedjou, Galatasaray'a çok severek geldi. Galatasaray'ın bütün maçlarını sezon boyunca izledi. Takımında tanıdığı bir çok futbolcu var. Lider özellikli, çok çabuk; Ujfalusi'nin daha iyisi. Onu Ujfalusi'nin daha iyisi olarak tarif edebilirim. Lille'nin kaptanıydı. Topu iyi oyuna sokar, güçlü. Lille'den ayrılırken, 50 bin taraftar onu ağlayarak uğurladı" diye konuştu.

"DIGNE ZOR"

Chedjou'nun eski takım arkadaşı, Lille'nin sol beki Lucas Digne'nin Galatasaray'a transfer olasılığıyla da ilgili yorum yapan Çalışkan, "Digne'yi 6 defa izledim. Galatasaray'ın gündeminde mi bilmiyorum, ama her gittiğim maçta Chelsea, Manchester United, City, Chelsea'nin ekipleri onu izlemek için geliyor. Lille'nin onun için biçtiği fiyat 15-20 milyon euro. Oldukça zor ve maliyetli bir transfer" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da 6 yolcu!