Mourinho'dan o doktora ambargo!

Mourinho'dan o doktora ambargo!
Mourinho'dan o doktora ambargo!
Haftasonu Swansea ile oynanan maçta Mourinho ile tartışan Chelsea kulüp doktoru Eva Carniero'ya şok yasaklar geldi.

Premier lig ekiplerinden Chelsea’de geçtiğimiz hafta sonu çok ilginç bir olay yaşandı.  Swansea ile oynanan mücadelede kaleci Courtouis’in oyundan  atılması sonrasında 10 kişi kalan Chelsea’de Hazard sakatlanınca, Carneiro da hızlıca sahaya girmiş ve tedavi sebebiyle de bir süre takım 9 kişi kalmıştı. Mourinho, Eva Carniero'nun sahaya girmesi nedeniyle Hazard'ın oyun dışına çıkmak zorunda kaldığını belirtmiş ve oyuncunun sakatlılığının ciddi olup olmadığını anlamadan takım doktorunun bu müdahalesini eleştirmişti.

Hazard’ın kenara gelmesiyle birlikte takımı 9 kişi kalan Mourinho da saha kenarında Carneiro’ya tepki göstermişti. Maç sonu açıklamasında da konuya değinen Mourinho  "Kulübede oturan sağlık ekibi de olsanız oyunu anlamanız gerekir" sözleri ile tepkisini sürdürmüştü.

Tüm bu tartışmaların ardından harekete geçen Chelsea yönetimi çok konuşulacak bir karara imza attı. Buna göre 44 yaşındaki doktor Eva Carniero, takımla birlikte seyahat etmeyecek, maçlarda yedek kulübesinde bulunamayacak. Carneiro yalnızca, Chelsea'nin Cobham antrenman tesislerinde bulunabilecek.

 


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Oyun

  ,

  Lig

  ,

  Premier Lig

  ,

  seyahat

  ,

  maç

  ,

  hafta sonu