Mourinho'nun 12 yıllık hayali

Mourinho'nun 12 yıllık hayali
Mourinho'nun 12 yıllık hayali
Chelsea Menajeri Jose Mourinho, kariyer planlamasını İngiliz basınına anlattı.

Sercan SAPANATAN / İstanbul (DHA) - Inter ve Real Madrid'i çalıştırdıktan sonra sezon başında Chelsea'ye geri dönen Jose Mourinho, "İstikrar bir kulüp için çok önemlidir. Başarılı olmak için istikrar şartKulüpler için başarıya giden en iyi yol istikrardan geçer" dedi.

Mourinho'yu çıldırttılar!
 

Chelsea'den ayrılması için 'kariyerimdeki en kötü karar' yorumu yapan Portekizli teknik adam, hem Chelsea hem de kendisi için önlerindeki dönemin 'altın çağ' olacağını iddia etti.

"CHELSEA'DE 12 YIL DAHA..."

Jose Mourinho, "Chelsea ile 4 yılın sonunda oturup tekrar konuşacağız. Takımı analiz edip, aldığımız başarılara bakacağız. Burada önemli olan nokta hem kulüp, hem de ben kendimizi mutlu hissediyorsak 'devam' kararı alacağız. Ama şunu söylemek isterim ki; Chelsea'de 12 yıl daha kalmak istiyorum. Önümüzdeki ay 51 yaşına basacağım ve 12 yıl sonra kendimi Dünya Kupası'nda İngiltere ya da Portekiz Milli Takımı'nın başında görmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Portekizli çalıştırıcı, İngiliz ekibine dönmesinin finansal nedenlerden dolayı olmadığını belirterek, "Paraya baksaydım başka kulüplere giderdim. İyi finansal kaynaklara sahip birçok takım beni istiyordu. Real Madrid'den ayrıldım, çünkü öyle istedim. Onlar istedi diye ben bırakmadım. İstesem başka ülkelerde, başka kulüplerde kolayca bulurdum. Chelsea'de Real Madrid'den daha az kazanıyorum. Ayrıca Real Madrid ile 3 yıl daha sözleşmem vardı. Chelsea'ye dönme nedenim burayı çok sevmem ve beni heyecanlandıran yeni projeler yapacak olmam" şeklinde konuştu. 

Drogba'dan Mourinho'ya övgüler