Moussa Sow 15 milyon Euro'ya gitti

Moussa Sow 15 milyon Euro'ya gitti
Moussa Sow 15 milyon Euro'ya gitti
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Emmanuel Emenike'nin kiralık oynadığı Birleşik Arap Emirlikleri'nden Al Ain takımının istediği Moussa Sow için "Ya yolcu ya da tribüne" demişti. Yıldırım'ın bu sözlerinin ardından beklenen ayrılık gerçekleşti.

Moussa Sow'un, 15 milyon Euro (50 milyon TL) bonservis bedeli karşılığında Birleşik Arap Emirlikleri'nden Al Ain'e satıldığı iddia edildi.

Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Senegalli yıldızın transferinin perde arkasını anlatan başkan Aziz Yıldırım, şunları söyledi:
"Meğer Sow'un gitme hadisesi önceden varmış, sonradan öğrendik. Kendi menajeri değil de transfer etmek isteyen kulübün menajeri geldi. '7.5 milyon Euro peşin, 7.5 milyon Euro daha sonra ödeyelim' dediler, ayrıca 1.5 milyon Euro da kendileri istiyor. Hocaya sorduk; 'Kalmasını isterim' dedi. Sow ile yaptığımız görüşmede 'Biz seni satmak istemiyoruz. Oyun bozanlık yapacaksan, huzuru kaçıracaksan sana yardımcı oluruz, git. Ama çık kamuoyuna konuş 'çok iyi teklif var' diye deklare et, biz de sana gerekeni yapalım' dedik. Kendisi 'Ben gitmek istemiyorum' dedi.

"MENAJERLER KAFASINI ÇELMİŞ"

Son 2 gündür Sow yine 'gideceğim' diye başladı. Öğrendik ki Kalamış'ta bir otelde Sow, menajeri ve karşı tarafın menajeri buluşmuşlar, kafasını çelmişler. Bunun üzerine 'İdmana çıkmam, gitmek istiyorum' demeye başlamış. Benimle görüşmek istedi ama ona 'Artık yokum, Terraneo ile görüş' dedim. Sow ya yolcu ya da tribüne yolcu. Huzuru bozarsa tribüne yollarım."

Başkan Aziz Yıldırım'ın anlatığı bu olayın ardından Sow, Emenike'nin kiralık oynadığı Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al Ain'e 15 milyon Euro peşin para karşılığında satıldı. Sow da dün gece Samandıra Tesisleri'ndeki eşyalarını toplayıp ayrıldı.

Senegalli oyuncunun sözleşmesi bu sezonun sonunda bitecekti.

Fenerbahçe'ye tapu müjdesi