Mücadele etmek suç oldu

Altay Kulübü Başkanı Ahmet Taşpınar, ligin son haftasında yaptıkları maçta İstanbulspor'un teşvik primi aldığını savundu.

ANKARA - Altay Kulübü Başkanı Ahmet Taşpınar, ligin son haftasında yaptıkları maçta İstanbulspor'un teşvik primi aldığını savundu. Taşpınar, Bursaspor Kulübü Başkanı Erdoğan Bilenser'i İstanbulspor'a 500 milyar lira teşvik primi gönderdiğini iddia ederek, şöyle konuştu: "Son haftalarda birbirini ilgilendiren maçların adil olması gerekir. Ama bakıyorsunuz Gençlerbirliği, Bursaspor karşısına 11 futbolcusundan yoksun çıkıyor. Elazığspor'un rakibi de öyle. Ancak İstanbulspor'un bizim karşımızda sergilediği futbolsa adeta düşmeme mücadelesi yapan bir takımın mücadelesini andırıyordu. Dün İstanbulspor, yapması gerekeni yaptı. Keşke diğer takımlar da bunu yapsalar da eşit şekilde mücadele olsaydı, biz düşseydik de önemli değildi. Ancak mücadele eşit olmadı. Bursaspor Kulübü Başkanı Erdoğan Bilenser, İstanbulspor'a 500 milyar lira teşvik primi gönderdi ve bu olaydan da Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl'ın haberi vardı."
Taşpınar, Futbol Federasyonu'nun mali genel kurulunda divan başkanlığına seçilen Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan'a, oturduğu yerden cebindeki kırmızı kartı çıkararak tepki göstererek, "Altay olarak son haftalarda yaşanan şike ve teşvik primi olayları nedeniyle Doğan'a tepkiliyiz" dedi ve bu nedenle divan başkanlığına seçilmesini de protesto ettiklerini söyledi. (Spor Servisi)