Mücadeleden memnun

(A) Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Aydın Örs, Efes Pilsen World Cup 2'nin finalinde Avrupa'nın en iyi savunma yapan takımlarından...

İSTANBUL - (A) Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Aydın Örs, Efes Pilsen World Cup 2'nin finalinde Avrupa'nın en iyi savunma yapan takımlarından birisi olan İtalya'ya karşı yenilmelerine rağmen, oyuncularının mücadelesinden memnun olduğunu söyledi.
Örs, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, turnuvada dünya basketbolunda ekol olan ülkelerden Sırbistan Karadağ ve İtalya ile üst üste maç yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Oyuncularıma, Sırbistan karşısında
alınan galibiyeti fazla büyütmemelerini, İtalya maçının zor geçeceğini söyledim. Bu maçta Mehmet ve Hüseyin gibi uzun oyuncularımızın yokluğunu
hissettik. 3. periyotta Marconato'yu durdurmaya çalışırken, dış adamlarını tutamadık. Hücumda zorlandık ve oyun disiplininden koptuk. Böyle olunca maçı kazanamadık."
Aydın Örs, İtalya karşısında geriye düştükten sonra oyun disiplininden koptuklarını ifade ederek, "Maçta 40 dakika boyunca oyun disiplininden kopmamamız gerektiğini anladık. Bu turnuva bizim için çok iyi bir hazırlık oldu.
Oyuncularımın mücadelesinden memnunum" diye konuştu.
Öte yandan Almanya'nın Braunschweig kentinde düzenlenen Uluslararası Super Cup Dörtlü Basketbol Turnuvası'nda finalde evsahibi Almanya'yı 76-68 yenen Fransa, şampiyonluğu kazandı. Karşılaşmanın 13. dakikasında dizinden sakatlanarak hastaneye götürülen Almanya Milli Takımı'nın NBA patentli yıldız pivotu Dirk Nowitzki'nin sakatlığının ciddi olabileceği bildirildi. Nowitzki'nin, Avrupa Şampiyonası'nda forma giyip giyemeceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.
Rakipler kötü gidiyor
Son günün diğer maçında ise şampiyonada B Grubu'nda Türkiye ile birlikte mücadele verecek ekiplerden Hırvatistan, Gordan Giricek'in 25 sayılık performansıyla İsveç'i 84-69 yenip üçüncülükle teselli buldu. Hırvat ekibi turnuvada, Fransa'nın yanı sıra Almanya'ya da 91-84 yenilmişti. Türkiye'nin diğer rakiplerinden Ukrayna da İspanya'daki Uluslararası Torrevieja Turnuvası'ndaki ilk maçında, Litvanya'ya 79-73 yenilmekten kurtulamadı. (Spor Servisi)