Mucizenin adı Galatasaray

Mucizenin adı Galatasaray
Mucizenin adı Galatasaray
Sarı-kırmızılı kulüp, son iki yılda zarar rekoru kırmasına rağmen, Türk sporunun lokomotifi olmaya devam ediyor.

İSTANBUL - Oyuncularına ödeme yapmak zorlanan Galatasaray , yıllardır artarak devam eden borç yüküne karşın sporun tüm branşlarında zirve inadını sürdürüyor.

Galatasaray'da tarihi zarar belgelendi!

FUTBOLDA LİDER

Galatasaray futbolda sezon ortasında teknik direktör değiştirmesine rağmen liderliğini sürdürüyor. Yaşanılan mali sıkıntı futbolda kendini yoğun hissettirmesine ve transfer taksitlerinin 2-6 ay arasında gecikmeler yaşanmasına rağmen sarı kırmızılı takım teknik direktör Hamza Hamzaoğlu önderliğinde yoluna devam ediyor. Bu arada Hamza Hamzaoğlu ve ekibine sadece iki ay ödeme yapıldığı ve uzun süredir ücret alamadıklarını da ayrıca dikkate almak gerekiyor.

BASKETBOL RÜZGARI DİNMEDİ

Galatasaray'ın basketbol takımı ise sezon başından beri ekonomik nedenlerle 7 as oyuncusunu kaybetmesine rağmen Euroleague mücadelesinin yanında, ligde de Play-Off mücadelesini başarıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Ergin Ataman ve takımı sadece 6 oyuncu ile mücadele etmesine rağmen Avrupa'nın en pahalı ekipleri arasında olan Fenerbahçe Ülker'i baştan sona üstün götürdüğü maç sonunda yenmeyi başararak Sarı - Kırmızılı camianın futbolda yaşadığı derbi üzüntüsünü hafifletmiş oldu.

Kadın basketbol takımı, Türkiye Ligi'nde liderliğini sürdürürken, FIBA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Fenerbahçe ile kıyasıya kapışıyor. Geçen yıl Avrupa şampiyonu olan Sarı-Kırmızılılar çok önemli oyuncularını kaybetmesini rağmen Ekrem Memnun önderliğinde iddiasından geri adım atmış değil.

TEKERLEKLİ SANDALYE TAKIMI BAŞARIYA DOYMUYOR

Basketbolun üçüncü şubesi tekerlekli sandalye takımı ise Türkiye'de şampiyonluklara ambargo koyarken , Dünya Şampiyonluğu için de yine iddialı bir konumda.

KADINLAR VOLEYBOLUNDA SON DÖRTTE

Voleybolda da hem erkek, hem kadınlarda Avrupa'da mücadele eden Sarı - Kırmızılılar, kadın voleybolda CEV Kupası çeyrek finalinde Rusya'nın Omichka takımını altın sette devirerek yarı finale yükseldi ve Galatasaray tarihinde bir Avrupa zaferine daha imza attı. Erkek voleybol takımı ise, Challenge Kupası çeyrek finalinde Sırp Vojvodino'ya altın sette yenilerek Avrupa'ya veda etti.

SU SPORLARI DENİNCE GALATASARNAY AKLA GELİYOR

Yüzme ve sutopunda Türkiye şampiyonluğu için en büyük aday konumundaki Galatasaray, kürek ve judoda da şampiyonluk mücadelesi vermeye devam ediyor. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Galatasaray'da transfer skandalı!