Mucizenin adı Tokatspor

Mucizenin adı Tokatspor
Mucizenin adı Tokatspor
Türkiye Kupası'nda kalan tek alt lig ekibi Tokatspor, 2. Lig'in en düşük bütçeli takımlarından biri... Bordo-Beyazlılar'da yeni hedef 'gidebildikleri kadar' ilerlemek.

TOKAT SPOR SERVİSİ- Ziraat Türkiye Kupası’nda bu yıl sürpriz sonuçlara imza atıldı, birçok takımdan övgüyle söz edildi ancak grup aşamasına gelindiğinde Süper Lig dışından yalnızca 1 ekibin kaldığı görüldü: Tokatspor. İkinci Lig Beyaz Grup’ta orta sıralarda yer alan Bordo-Beyazlılar, sırasıyla Uşak Sportif’i 2-0, Boluspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Kayserispor’u 1-0’lık skorlarla geçerek hiç gol yemeden grup aşamasına kalmayı başardı.
Kupada gruplara kalmak Tokatspor için yeni bir şey değil... İç Anadolu temsilcisi, 2008-2009 ve 2009-2010 sezonunda da kupada gruplarda mücadele etti ancak o dönem kupanın statüsü farklıydı ve gruplara kalmak için uzun bir yoldan geçmek gerekmiyordu.
Tokatspor Teknik Direktörü Mehmet Şahan, sezon hazırlıklarına geç başladıklarını belirterek, “Yönetim geç oluştu. Hazırlıklara başlayana kadar diğer takımlar kamplarını tamamlamıştı. Ligde inişli çıkışlı grafiğimiz var. Kupada dört maçı da kazanarak gruplara kaldık. Tarihimizde üçüncü kez gruplara kaldık. Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz” diye konuştu.