Müftüoğlu'nun ağzına düdük!

4Maçın uzatma dakikaları oynanırken, Fenerbahçe lehine faul kararı veren ve Altan'a sarı kart gösteren Kuddusi Müftüoğlu düdüğünü yere düşürdü.

  • Maçın uzatma dakikaları oynanırken, Fenerbahçe lehine faul kararı veren ve Altan'a sarı kart gösteren Kuddusi Müftüoğlu düdüğünü yere düşürdü. Bu arada oyunu başlatan Sarı-Lacivertliler gol pozisyonuna girmek üzereyken, düdüksüz Müftüoğlu ıslık çalarak oyunu durdurmaya çalıştı, ancak sesini duyuramadı. Bunun üzerine Konyaspor'un golcüsü Cenk yerden aldığı düdüğü ağzına götürerek, hakeme yardım etti ve Fenerbahçe'nın başlattığı akını kesti.
  • Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticiler karşılaşmanın başlamasına 25 dakika kala otobüsle geldikleri Konya Atatürk Stadı'na, basın-protokol kapısından girmek istediler. Ancak, buradaki görevliler Yıldırım'a VIP girişini kullanmasını söylediler. Yöneticilerle VIP kapısına yönelen Yıldırım'a burada da, kendisi dışındaki yöneticilerin, turnikeli basın-protokol kapısını kullanması gerektiği ifade edildi. Bu duruma sinirlenerek, tepki gösteren Yıldırım, "Ben arkadaşlarımdan ayrı giriş yapmam. Böyle bir uygulama olamaz. Bu ne rezalet" diyerek, tekrar turnikenin bulunduğu basın-protokol girişine geldi ve diğer yöneticilerle birlikte biletle turnikeden geçerek stada giriş yaptı.
  • Konya Atatürk Stadı son 10 yılın en kalabalık gününü yaşarken, hafta içi olmasına karşın stadın yüzde 90'ı, maçın başlamasına 2 saat kala doldu. Yaklaşık bin 500 polisin görev yaptığı stat çevresinde, sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemleri alındı. Her iki takım taraftarı stada girişte titizlikle arandı.
  • Stada ilk olarak saat 18.30'da ev sahibi takım Konya, 15 dakika sonra da polis kordonu altında Fenerbahçe geldi. Basının yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmaya, Konya dışından 70 basın mensubu akredite oldu. Stadı dolduran her iki takım taraftarları saat 19.00'da ışıkların yanmasıyla takımları lehine tezahürata başlarken, özellikle sayıları 2 bini bulan Fenerbahçe taraftarı takımlarına desteklerini aralıksız sürdürdü.
  • Aziz Yıldırım dün Türkiye'nin en büyük Fenerbahçeliler derneğini Konya'da açtı.
    Açılış esnasında eğlence salonunda Yıldırım, eski yönetici Abdullah Kiğılı, yönetici İlhan Ekşioğlu, ve Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan ile langırt oynadı. Başkan Yıldırım ve Kiğılı rakiplerini mağlup ederek alkışlandılar.
  • Her iki takım futbolcuları maçtan yarım saat önce sahaya çıkarak ısınma hareketleri yaptı. Bu sırada Fenerbahçe taraftarı, başta teknik direktör Daum olmak üzere futbolculara yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Ogün, eski takım arkadaşları ile el sıkışıp hasret giderdi.
  • Konyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan PAF Ligi karşılaşması ise iki takım da gol atmayı başaramayınca berabere sonuçlandı.