Muhabirlere Güney muhtırası

Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, basında bazı konularda asılsız ve saptırma haberler yapıldığını iddia ederek, bundan sonra böyle haber yapanların Samandıra Tesisleri'ne alınmayacağını bildirdi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, basında bazı konularda asılsız ve saptırma haberler yapıldığını iddia ederek, bundan sonra böyle haber yapanların Samandıra Tesisleri'ne alınmayacağını bildirdi. Fenerbahçe'nin dünkü antrenmanı sırasında tesislerdeki basın odasına asılan Tamer Güney imzalı 'Fenerbahçe muhabirlerine' başlıklı açıklamada, saptırma ve asılsız olduğu ileri sürülen haberler 5 madde halinde sıralanarak, bunların Fenerbahçe'ye zarar verdiği belirtildi. İşte Güney'in 5 maddelik uyarısı: 1. 'Tamer hoca sezonu kapattı' diyerek bilimsel çalışmalar küçümsenmeye çalışılıyor. 2. 'Basının saha içine girmesine izin verdi' haberiyle kendilerine sağlanan kolaylık saptırılmıştır. 3. 'İstanbulspor maçı sonunda futbolcular kavga etti' haberi hayal ürünüdür. 4. 'Hakan Bayraktar'ın gülmesi olayı' asılsız bir haberdir. 5. Fatih'in 'eşşek şakası' haberi antrenman esnasında her zaman olan bir olayı yanlış değerlendirmeye almaktır.
Güney, kulübün resmi sitesinde yaptığı açıklamada, bir gazetede yer alan haberdeki bazı sözlerin kendisine ait olmadığını belirterek, "Haberde yer alan 'En büyük korkum, Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'na katılma hakkını kaybetmesi. Kulüp tarihinde kara leke olarak kalmak istemiyorum' şeklindeki ifadeler kesinlikle bana ait değildir. " dedi. (Spor Servisi)